Robotika.lt

Asmenukes ateityje pakeis droninukės (Video)

15min.lt 2 vasario, 2017 Dronai

Kelis pastaruosius metus internetu platinamų asmeninių nuotraukų galerijose dominuoja asmenukės – nesudėtingos išmaniuoju telefonu užfiksuotos savęs (arba savęs ir draugų) nuotraukos, kuomet telefonas laikomas rankoje. Kiek vėliau išpopuliarėjo asmenukių lazdos, suteikiančios galimybę padidinti į kadrą patenkančių draugų būrį. Bet tokiam fotografavimuisi ilgai gyvuoti nelemta.

Mat galą jam žada nauja asmenukių technologija – vos 52 gramus sverianti ir į išmaniojo telefono dėklą sutalpinama skraidyklė (dronas) „AirSelfie“, kuria bus galima fiksuoti „droninukes“ (redaktoriaus pastaba kalbininkams: terminas ką tik nukaldintas 15min redakcijoje).

Koks tokių nuotraukų privalumas?

Kaip aiškinama vaizdo įraše, pagrindinis privalumas – daug daugiau laisvės pasirenkant kadro kampą ir nuotolį. Kitaip tariant, kadruose galės būti kur kas mažiau dėl optinių efektų iškraipyto veido ir gerokai daugiau fono (arba draugų).

Tiesa, pirmojo specialiai droninukėms sukurto šios paskirties drono „AirSelfie“ charakteristikos reiklesniems asmenukių mėgėjams nepasirodys labai patrauklios – nepaisant visiškai naujų, iki šiol neįprastų galimybių suteikimo, jis tikrai nesuteiks neribotos fotografavimo laisvės ir fantastiškų fotografavimo rezultatų.

O trūkumai yra tokie: vieno skrydžio po pilno įkrovimo trukmė – vos trys minutės, kurių teoriškai turėtų pakakti tinkamo fotografijos kampo paieškai ir kadro fiksavimui. Tačiau nusifotografuoti iš kitos pusės – iš naujo rasti kampą ir nusifotografuoti – galbūt ir nespėsite.

Ir jeigu akumuliatorius išsikraus, jo įkrovimas kitam skrydžiui truks visą pusvalandį. O vienas kadras per pusvalandį dideliems asmenukių mėgėjams neturėtų skambėti labai patraukliai.

Gali būti, kad viena iš tokio ganėtinai lėto krovimo (juolab, kad akumuliatoriaus talpa – vos 240 mAh) priežasčių yra jau senstelėjusios „microUSB“ jungties naudojimas. Nedžiugina ir pačios kameros charakteristikos – jos jutiklis yra vos 5 MP raiškos (nors fotografijos asai gali paprieštarauti tvirtindami, kad ne jutiklio taškų kiekis lemia nuotraukos kokybę).

Kuomet šis produktas buvo tik idėjos stadijoje, jo kūrėjai ieškojo finansinės pagalbos visuomeninio finansavimo portale „Kickstarter“ ir tą paramą užsitikrino (vietoj 500 tūkst. JAV dolerių jie surinko 574 tūkst. dolerių), o dabar, demonstruojant jau sukurtą produktą, siūlomi išankstiniai jo užsakymai (už 260 JAV dolerių), pristatymą žadant nuo gegužės mėnesio. Tiesa, telefonų, kuriems pritaikyti „AirSelfie“ dėklai, pasirinkimas yra labai jau ribotas – kol kas jie tinkami tik „iPhone“ ir „Samsung Galaxy S“ septintos kartos atstovams bei „Google Pixel“ įrenginiams.

https://www.youtube.com/watch?v=RCHyBmUF1tE


15min
 

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *