Robotika.lt

Ar Europa anksčiau Holivudo nusiųs robotines gyvates į Marsą? (Video)

Robotika.lt 9 spalio, 2013 Robotai mokslui
Europos Kosmoso Agentūra nori sužinoti, ar būtų įmanoma Raudonąją Planetą tiriančiam roveriui kaip komandos draugą pritaikyti gyvatės pavidalo robotą. Kaip niekam iki šiol nešovė į galvą panaudoti tai filme?
Realiajame, žmonių pasaulyje mes pirma išmokome skraidyti aplink savo planetą, prieš pažengdami į priekį taip, kad galėtume į Marsą pasiųsti savos sukurtus robotus.
Holivudo pasaulyje, gyvatės lėktuve raizgėsi aplink Samuelį L. Džeksoną ir terorizavo kitus keleivius, taigi nieko nuostabaus, kad kitas mokslinės fantastikos kino pramonės žingsnis turėtų būti klastūniškos robotinės gyvatės Marse.
Bet neskubėkime, sako realieji žmonės. Tikrieji (ne fikciniai) Europos mokslininkai kuria robotines gyvates, kurios gali būti pasiųstos į Marsą, kur su ten esančiu roveriu sudarytų tandemą. Kartu robotai galėtų ištirti tokias vietas, kurios vienam roveriui neprieinamos.
„ Manevringumas yra iššūkis. „Spirit“ roveris buvo prarastas po to, kai įklimpo į Marso smėlį. Šios transporto priemonės nesugeba nusigauti į visas vietas, iš kurių reikia paimti uolienų mėginius,“ – teigė Pål‘as Liljebäck‘as ir Aksel‘is Transeth‘as, tyrėjai iš SINTEF, Norvegijoje įsikūrusios nepriklausomos tyrimų organizacijos.
Tyrėjai dirba Europos Kosmoso Agentūrai ties suderinamumo studijomis. Tyrėjai ieško geriausio būdo, kaip robotinei gyvatei ir roveriui kartu dirbti renkant mėginius ir pasiekiat vietas, kurios roveriui gali būti per ankštos. Aptariami įvairūs variantai. Nuo galimybės robotinę gyvatę pritaisyti prie roverio it ranką iki idėjos gyvatę padaryti nuimamą, kuri gebėtų atsijungti nuo roverio ir viena sau šliaužiodama tirtų aplinką.
„Ryšys tarp roboto ir roverio taip pat reiškia, jog robotinė gyvatė galės pagelbėti roveriui, jeigu šis įstrigtų,“ – teigė Liljebäck‘as, SINTEF atstovas. „Tokioje situacijoje, robotinė gyvatė galėtų apsijuosti aplink uolą ir truktelti roverį“
Komanda iki gruodžio ketina atlikti daugiau detalesnių studijų ir jeigu viskas klosis gerai, galbūt išvysime gyvatės pavidalo robotus siunčiamus į Marsą jau kitoje misijoje, kuri vyks 2016-aisiais.

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57603376-1/will-europe-send-robot-snakes-to-mars-before-hollywood/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *