Robotika.lt

Amerikiečių bepilotis tirs uraganus

Robotika.lt 25 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Vienkartiniai skraidantys robotai rinks informaciją uraganų viduje.

Norint geriau ištirti uraganą, reikia būti labai arti jo. Šiam tikslui naudojami specialūs lėktuvai, kuriuose sėdi mokslininkai-tyrėjai. Tačiau tai brangu ir pavojinga, be to nėra galimybės įskristi į uragano branduolį. Todėl Floridos universiteto darbuotojai ir sukūrė skraidančius robotus, kurie padės ištirti ir gauti visą reikiamą informaciją apie uraganus.

Nedidelis skraidantis robotas lengvas, tvirtas ir nebrangus. Jo kaina 250 dolerių. Tokį robotą galima naudoti kaip vienkartinį, t.y. drąsiai įleisti į uragano vidų. Geriausia paleisti visą pulką, kuris kokybiškiau ištirtų spaudimą, temperatūrą, drėgmę, taip pat užfiksuotų vietą ir laiką, kurių dėka galima būtų apskaičiuoti uragano trajektoriją ir intensyvumą.

Šis amerikiečių robotas pagamintas iš anglies pluošto. Jo ilgis – tik 15 centimetrų, o svoris – 40 gramų. Robotizuotas bepilotis visus duomenis perduoda nuotoliniu būdu. Nedidelio propelerio dėka robotas nuskrenda į įvykių epicentrą, kur jį įsuka uraganas, ir išjungia variklį, kad taupytų degalus. Jei reikia pajudėti į kitą vietą, robotas vėl įjungia variklį.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *