Robotika.lt

3D spausdintuve – kosmoso dulkės?

Robotika.lt 26 vasario, 2016 Robotai mokslui

Trimačio spausdinimo galimybės – beribės. Tuo vis dažniau įsitikina ne tik kūrėjai, bet ir visuomenė, su susižavėjimu stebėdama šios industrijos progresą. Nuo tiltų iki protezų, nuo širdžių iki nežemiškų kūrinių. Kokių? Kompanija „Planetary Resources“ sukūrė dirbinį iš… asteroido medžiagos.

Unikalus 3D objektas stebina inovatyvumu ir paslaptingumu, tačiau pranašumas slypi ne susižavėjimo faktoriuje. Pasak kūrėjų, asteroiduose gausu naudingų medžiagų, tokių kaip platina, nikelis, geležinis ir kobaltas. Daugelyje taip pat aptinkama vandens, kuris ateityje galėtų būti paverstas raketų kuru, tokiu būdu prailginant misijas kosmose. „Užuot gaminę kažką Žemės gamykloje, o vėliau tai integravę į raketą, pasiruošusią kilti į kosmosą, kas jeigu mes sugebėtume išsiųsti 3D spausdintuvą į kosmosą, ir viską, ko mums reikia, atsispausdinti erdvėje? Juk ten yra nesuskaičiuojami milijardai tonų šios medžiagos,“ – spaudai ambicingas idėjas akcentavo kompanijos generalinis direktorius Chris Lewicki.

Pagrindinis „Planetary Resources“ tikslas, anot vadovo, prisidėti prie kosmoso verslo modeliu pagrįstos ekonomikos plėtojimo. C. Lewicki mano, kad pirmosios reikšmingos idėjos bus realizuotos jau 2025 metais.


Parengta pagal iflscience.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *