Robotika.lt

10 baisiausių praeities robotų (Video)

Robotika.lt 12 lapkričio, 2013 Namų robotai Robotai mokslui Robotai pramogai
Dabar jau nieko nestebina robotai, padedantys žmonėms buityje arba vykdantys pavojingas užduotis. Tačiau, dar prieš keletą dešimtmečių antropomorfinės mašinos ir gyvūnai-robotai gąsdino žmones savo išvaizda, pranašaudami žmonijai kolektyvinę mirtį.

Šiame straipsnyje pristatoma 10 baisiausių praeities robotų, į kuriuos pažiūrėjus kūną nukrečia drebulys, o jų nemaloni išvaizda dar ilgai išlieka žmogaus atmintyje.

1. Automatas „rūkanti beždžionė”

1900 metais automatų Roullet ir Decamps kūrėjai iš papjė-mašė ir kailio sukūrė į beždžionę panašų mechanizmą. Tiesa, ši mašina neatrodo labai jau gąsdinanti.

2. Rūkaliaus galva dėžėje

1865 metais kūrėjų sukurtas įrenginys mokėjo rūkyti cigaretę ir judinti akis.

3. Buldogas-automatas

1890 metais buvo sukurtas iš pažiūros paprastas, bet ir tuo pačiu įspūdingas į buldogą panašus įrenginys. Šio prancūzų buldogo mechanizmas skleidė metalo garsus šiek tiek primenančius šuns lojimą.

4. Wind-Up leopardas

Dar vienas automatų Roullet ir Decamps kūrėjų sukurtas įrenginys – tai prisukamas žaislas panašus į leopardą. Atsižvelgiant į sukūrimo metus, 1890-uosius, „sėlinantis” robotas judėjo labai realistiškai ir užtikrintai.

5. Dešros gaminių cechas

Vakarų Prancūzijos mieste La Rošelyje įsikūrusiame automatų muziejuje galima pamatyti fantastinę mėsinę. Joje vaizduojama kaip paršeliai lenda į mėsmalę, iš karto pavirsta dešrelėmis ir krenta tiesiai į tingaus apsirijėlio burną. Vaizdas turėtų būti ne iš maloniųjų.

6. Clockwork Clown

Jei Salvadoras Dali būtų gyvenęs ilgiau, jis tikrai būtų pastatęs arlekiną prie Mcdonaldo durų. Tačiau šis robotizuotas įrenginys buvo pagamintas XIX amžiaus pabaigoje Prancūzijoje. O tuo metu tikrai dar niekas negalvojo apie greito maisto užeigas.

7. Gakutensoku

Šiame video pademonstruotas vienas iš seniausių japonų robotų modelių, debiutavęs 1928 metais. Dėka Gakutensoku galvoje išdėstytų spyruoklių ir mechanizmų, jis moka keisti savo veido išraiškas, kvėpuodamas išpūsti skruostus, judinti galvą, rankas ir liemenį. Robotas Gakutensoku taip pat moka plunksna rašyti kinų hieroglifus.

8. Laughing Sal

Robotą Laughing Sal galima pamatyti San Francisko mechanikos muziejuje „Didžioji depresija”. Ryškiai raudoni plaukai, judančios didžiulės kūno dalys ir garsus padūkęs juokas įsismelkia į kiekvieno, jį mačiusio, atmintį. Jis gąsdina ir kelia baimę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Laughing Sal ir jo partneris Laughing Sam 1930 ir 1940 metais buvo neatskiriama JAV kultūros dalimi.

9. Katė ąsotyje su pienu

Tai trečias į šį sąrašą papuolęs kompanijos Roullet ir Decamps kūrinys. Video filmuke galima pamatyti ne tik kaip atrodo pagamintas įrenginys, bet ir kaip veikia jo mechanizmai.

10. Narkomanų landynė

Absurdiškų ir baisių XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje sukurtų mašinų dešimtuką užbaigia mechanizmas, kurį galima rasti San Francisko mechanikos muziejuje. Tai robotizuota scena, vaizduojanti narkomanų iš įvairių pasaulio šalių landynę.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *