Robotika.lt

Žmonės nuo medūzų ginasi robotais žudikais (Video)

Robotika.lt 16 spalio, 2013 Pramoniniai robotai
Visai neseniai didžiausias pasaulyje branduolinis reaktorius buvo apsuptas iš jūros atsibasčiusių medūzų pulko.

Medūzos buvo pašalintos iš Oskarshamno branduolinės jėgainės Švedijoje, tačiau grėsmė vis dar išlieka.

Ko pasauliui dabar reikia, pasak Korėjos mokslininkų, tai medžiotojai-naikintojai robotai, kurie likviduotų medūzas. Jie sukonstravo prototipus, kurie per valandą sugeba sunaikinti apie toną šių gležnų padarų.

Medūzų Eliminacijos Robotinis Spiečius arba JEROS, pasak Korėjos Pažangiojo Mokslo Instituto (KAIST), buvo sėkmingai išbandytas praktiškai. JEROS iš esmės yra plaukiojantis skerdikas.

Jie turi povandeninius propelerius, kurie medūzas sukapoja į gabalėlius. Pakliuvus į roboto akiratį, gyviui nebėra vilties pabėgti.

Tačiau šie aparatai nėra tik primityvios mėsmalės, iš tiesų šie robotai gali bendradarbiauti tarpusavyje siekdami sunaikinti didesnį medūzų kiekį.

Aprūpinti motorizuotais plūdurais, JEROS robotai naudojasi GPS lokacijos sistema, kad automatiškai gebėtų naviguotis pasirinktose medūzomis užgoštose teritorijose. Robotai komunikuoja tarpusavyje, kad gebėtų palaikyti kursą be žmogaus priežiūros.

Taip pat robotai turi vaizdo kameras, kuriomis gali aptikti medūzų būrius prieš įjungdami propelerius.

Bandymai rodo, kad trys robotai, judantys 4 mazgų greičiu, geba per valandą neutralizuoti maždaug 2000 svarų medūzų.

Žmonės nuo medūzų ginasi robotais

“JEROS naudojasi savo judėjimo greičiu, kad įtrauktų medūzas po savimi, kur propeleriai jas ir sunaikina,” – teigė KAIST atstovai.

“JEROS taip pat gali būti naudojamas ir kitoms reikmėms, įskaitant ir jūrinį patruliavimą bei jūros saugojimą nuo naftos ir kitų teršalų išsiliejimų.”

Jeigu nenorite matyti kaip pjaustomos medūzos, tuomet geriau nežiūrėkite šio vaizdo įrašo, kuris nufilmuotas JEROS robotų bandymų metu Pietų Korėjos Masano įlankoje.

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57605944-1/humanity-fights-jellyfish-invasion-with-hunter-killer-robots/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *