Robotika.lt

Universalus robotas Patin (Video)

Robotika.lt 17 gruodžio, 2014 Namų robotai

Tokijuje įsikūrusi dizaino studija Flower Robotics siekia įgyvendinti inovatyvią robotinės technikos viziją , kuri realizuotų idėją, jog tam tikri buityje esantys daiktai, tokie kaip vazos ar lempos galėtų judėti namų erdvėje. Anksčiau, šiais metais, kompanija pristatė mechanizmą Patin – paslaugų robotą, atliekantį unikalias funkcijas, naudojant specialius priedus.

Priešingai nei užduočių robotus (pavyzdžiui Roomba), Patin sudaro mobili bazė, su viršutiniu disku, prie kurio įmanoma prijungti įvairius modelius. Būtent dėl šios originalios funkcijos, skirtingos specifikos darbams įgyvendinti reikalingas tik vienas Patin robotas, o ne daugybė robotų, gebančių atlikti konkrečius darbus.

Naujausias Patin prototipas sukurtas remiantis daugiakrypte ratų baze, kuri robotui suteikia galimybę grakščiai judinti ratukus. Robotas yra varomas NVIDIA’s Jetson TK1 procesoriaus ir veikia su integruota Linux programine sistema, o objektams bei žmonėms kelyje aptikti naudoja ASUS Xtion Pro Live kamerą. Robotas turi dar kelis papildomus sensorius ir mikrokontrolerius, skirtus palengvinti Patin valdymą. Universalus robotas, sugebantis panešti iki 5 kg sveriančius daiktus, gali būti programuojamas pasitelkiant programinės įrangos kūrimo rinkinį (SDK). Patin taip pat geba prisijungti prie „internetinio debesies“ paslaugos ir gauti prieigą prie įvairių duomenų (pvz., muzikos failai).

Kaip robotas draugas bei pagalbininkas, orientuotas į namų robotų rinką, Patin susidurs su konkurencijos faktoriumi, t.y. kitais panašaus pobūdžio robotais, vieni jų – neseniai pristatyti – humanoidas Pepper ir robotas Jibo. Vis dėlto didžiausiu iššūkiu tampa vartotojų pritraukimas ir įtikinimas, jog Patin gali būti naudingas namuose.

https://www.youtube.com/watch?v=BM0uBrgm53A


Parengta pagal spectrum.ieee.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *