Robotika.lt

Technikos ekspertai stoja į kovą prieš ginkluotus robotus (Video)

alfa.lt 28 liepos, 2015 Dirbtinis intelektas Karinė robotika

„Independent“ rašo, jog daugiau nei tūkstantis robotikos ekspertų bei dirbtinio intelekto mokslininkų, įskaitant ir tokius žymius asmenis kaip Stephenas Hawkingas, technologas Elonas Muskas, vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve‘as Wozniakas, filosofas Noamas Chomsky, pasirašė atvirą laišką, kuriame įspėja apie autonominių ginklų keliamą pavojų žmonijai.

Šis laiškas oficialiai bus paviešintas šiandien, kuomet vyks su dirbtiniu intelektu susijusi konferencija. Viena iš pagrindinių gvildenamų temų yra susijusi su „robotais žudikais“. Būtent Jungtinių tautų komitetas svarsto apie galimybę uždrausti autonominius ginklus.

Tuo metu ekspertai paragino Jungtinių tautų komitetą mąstyti globaliau bei tuo pačiu įtraukti ir dirbtinio intelekto ginklus į draudžiamųjų sąrašą.

Tokie robotizuoti autonominiai ginklai tuo pačiu apimtų ir apginkluotus dronus, kurie gali ieškoti aukų ir jas žudyti (visas šis procesas yra valdomas specialių programų).

https://www.youtube.com/watch?v=bMgRXFvLYKw

Minėtame laiške rašoma, jog „dirbtinio intelekto technologijos pasiekė tokį tašką, kai tokių sistemų diegimas bus praktiškai, tačiau nelegaliai pritaikomas per artimiausius metus“. Tuo pačiu priduriama, jog autonominiai ginklai „yra apibrėžiami kaip trečioji karinė revoliucija, po parako ir branduolinių ginklų“.

Taigi, ekspertai susirūpinę, jog nors šiuolaikinės žudymo bei naikinimo technologijos dar nėra pritaikytos praktikoje, tačiau jau per artimiausius metus tai neabejotinai taps realybe. Būtent tam ir norima užkirsti kelią.


alfa

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *