Robotika.lt

Skraidantis ir žeme važiuojantis robotas Snapdragon (Video)

Robotika.lt 12 vasario, 2015 Dronai

Kompanija Qualcomm – tai visame pasaulyje garsi mobiliųjų prietaisų ir išmaniųjų telefonų gamintoja.  Tačiau kompanijos laboratorija daug dėmesio skiria ir robotikos technologijoms. Vienas iš tokių naujausių Qualcomm kūrinių yra robotas Snapdragon. Robotą Qualcomm pristatė šių metų pradžioje vykusiose paradoje CES 2015.

Praeitų metų rudenį vykusioje konferencijoje Uplinq 2014, kompanija pademonstravo ratuotą roboto Snapdragon Rover prototipą. Robotas naudojasi 3D matymo sistema, geba savarankiškai išvengti kliūčių tiek ant žemės, tiek ore, o taip pat jis aprūpintas ir specialiu sugriebimo įtaisu, su kurio pagalba geba pakelti bei transportuoti nedidelius krovinius.

Kuriant robotą panaudotos mašininio matymo technologijos, kurių dėka jis geriau orientuojasi aplinkoje. Šiam tikslui buvo sukonstruotas Machine Vision Research  paketas, kuris susideda iš raktinių mašininio matymo technologijų: Visual Inertial Odometry – tai pirmoji technologija, kuri daviklių ir kamerų pagalba padeda nustatyti poziciją ir orientuotis nepažįstamoje aplinkoje. Antrasis elementas – Vision-only Simultaneous Localization And Mapping – technologija padedanti sukurti vietos žemėlapį. Ir trečioji technologija – Depth From Stereo Cameras dviejų 3D kamerų dėka. padeda gauti duomenis apie atstumą tarp roboto ir aplinkos objektų.


Parengta pagal robotics.com.ua

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *