Robotika.lt

Šiurpios išvaizdos robotas pateks bet kur (Video)

Robotika.lt 23 gruodžio, 2014 Pagalbos robotai Pramoniniai robotai

„Series 2 X125 System“ – tai OCRobotics kompanijos neseniai pristatytas kirminą primenančio roboto prototipas.  Roboto gyvatiški judesiai veikia hipnotizuojančiai ir tuo pačiu kelia šiurpą – ko gero kažką panašaus matėme tik fantastiniuose siaubo filmuose.

Visų pirma OCRobotics komanda šį robotą kūrė, kaip industrinį įrenginį, skirtą vamzdžių ir įvairių kitų sunkiai prieinamų erdvių valymui bei priežiūrai. Roboto veikimas itin preciziškas; atkartodamas padarytus judesius robotas geba atsitraukti lygiai tokia pat trajektorija, kokia judėjo į priekį.

Tikslų roboto veikimą užtikrina mokslininkų sukurtas „nosies sekimo“ algoritmas. Tiesdamasi į priekį robotinė-gyvatė savo kūnu atkartoja „galvos“ nueitą kelią, tai jai leidžia nesunkiai įveikti įvairias kliūtis, pavyzdžiui, vamzdžių alkūnes. Jeigu roboto galva sugeba kur nors pralįti, vadinasi ten pat pateks ir likęs jos kūnas.

Kol kas šis gyvatiškas robotas, o tiksliau jo pagrindas, pritaisytas prie bėgių, tačiau jį nesunkiai galima primontuoti prie standartinio roboto rankos ar ratuotos transporto priemonės. Tada robotas gyvatė galėtų pasiekti dar toliau.

Planuojam, jog „Series 2 X125 System“ bus naudojama branduoliniuose reaktoriuose, chemijos gamyklose, bei kitose žmogaus sveikatai pavojingose vietose. Robotas gali kartu su savimi gabenti įvairią iki 6 kg sveriančią įrangą; nuo vaizdo kameros ar žibintuvėlio iki priešgaisrinės žarnos ar metalo pjovimo degiklio.

Dar viena šio roboto panaudojimo perspektyva – žmonių gelbėjimas. Ši robotinė gyvatė nesunkiai galėtų atlikti paieškos ir gelbėjimo misijas žemės drebėjimų ar kitų katastrofų nusiaubtose teritorijose, tarp griuvėsių ieškodama sužeistųjų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *