Robotika.lt

Savarankiškai pasiklojanti lova (Video)

Robotika.lt 26 rugsėjo, 2014 Namų robotai

Pasirodo, kad žmonės mieliau atliktų sunkius darbus, nei užsiimtų buitiniais dalykais. Pavyzdžiui, vienas nemėgstamų kasdieninių darbų yra lovos klojimas. Todėl ispanų baldų gamintojas Ohea nusprendė automatizuoti šį procesą. Taip atsirado robotizuota lova, kuri pati pasikloja per 50 sekundžių.

Paleidus apatinės lovos dalies sistemą, atsiranda dvi galūnės, kurios paima už antklodės ir tempdamos ją nuo galo link priekio užkloja visą lovos paviršių. Projekto autoriai pasirūpino ir pagalvėmis. Jos yra ant judančių platformų, kurios pasikelia, kad antklodė atsidurtų po pagalvėmis. O susiglamžiusios pagalvės išlyginamos gijų dėka, kurios pritvirtintos prie pagalvių užvalkalų. Kai antklodė sutvarkyta, pagalvės lėtai nusileidžia ant jo.

Apatinėje lovos dalyje yra perjungimo mygtukas, kuris veikia dviem režimais: automatiniu ir rankiniu. Kai įjungiamas automatinis režimas, sistema nieko nedaro, kol žmogus neatsikėlė iš lovos.

Visi norintys įsigyti kompanijos Ohea robotizuotą lovą, turės palūkėti, nes kūrėjai savo kūrinio kainos kol kas neskelbia.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *