Robotika.lt

Robotukas Herbas išmoko mikrobangėje pašildyti pietus (Video)

Robotika.lt 12 balandžio, 2013 Namų robotai
Herbas – robotas namų liokajus ilgai ir sunkiai dirbo Carnegie Mellon’s Robotikos Institute, mokydamasis kaip tapti geru namų liokajumi ir įvykdyti tam tikras užduotis.

Siddhartha Srinivasa (instituto profesoriaus) komanda sėkmingai baigė savo tyrinėjimą, išmokydami Herbą naudotis mikrobangų krosnele ir ja pašildyti užšaldytus produktus. Tikrai taip, daugiau nereikia jokių finansavimų, dokumentų ar konferencijų – dabar robotai gali padaryti viską, ką tik mes sugalvosime.

Nenuostabu, kad dauguma žmonių kalba, jog norėtų, kad robotai būtų pajėgus už juos nudirbti namų ruošos darbus, tokius kaip: maisto gaminimas, namų valymas ir tvarkymas, be abejo vienas nemėgstamiausių darbų – indų plovimas, taip pat rūbų skalbimas ir lyginimas bei sunkių objektų perkėlimas iš vienos vietos į kitą. Taip yra todėl, nes tokia veikla žmones vargina bei reikalauja nemažai darbo. Iš tikrųjų, maisto gaminimas yra tik taisyklių rinkinys (ką, kaip, po ko daryti), tai kažkas tokio, ką robotai dažniausiai sugeba labai gerai. Turbūt sunkiausia dalis yra išmokyti robotą orientuotis virtuvėje tiek, kad galėtų atpažinti ir pasiekti reikalingus produktus, juos sumaišyti ir pan. bei pasinaudojant virtuvės prietaisais atliekant savo užduotį (šiuo atveju, naudojantis mikrobangų krosnele, atšildyti maistą).

Šaldytų maisto produktų mikrobangų krosnelės pagalba pašildymas, reikia pripažinti, nėra didelių pastangų reikalaujantis darbas, kai kalbama apie maisto ruošimą. Bet tokie užimti žmonės (tiesą sakant, tingūs) kaip aš jau negalime be to įsivaizduoti savo kasdienio gyvenimo. Tikrai sunku nuspėti kiek daug mūsų gyvenimas būtų pagerintas, jei Herbas galėtų nepriekaištingai atlikti tokias iš esmės nesudėtingas užduotis. Robotukas namų liokajus jau gali tai padaryti.

Tik įsivaizduokite, grįžtate namo po sunkios darbo dienos ir iškart krentate į lovą, įsijungiate televizorių ir… paliepiate savo mažajam liokajui atnešti maisto. Žinoma, nereikia tikėtis kulinarinių stebuklų, bet pašildyti produktai tikrai geriau nei nieko. Ir nereikia pačiam eit į virtuvę ir sukt galvą ką suvalgyti. Neblogai, tiesa?

Herbas, kaip dauguma panašių robotų, ne visada buvo toks talentingas. Iš tiesų, robotukas savo karjeros laiptais kilo pamažu, vis išmokdamas ką nors naudingo. Kaip jam sekėsi mokytis galite pažiūrėti čia:


Taip… šokti makareną nėra taip jau naudinga, bet svarbu tai, kad šitą mielą liokajų galima išmokyti atlikti daug naudingų užduočių.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *