Robotika.lt

Robotizuota transporto priemonė Uni-Cub

Robotika.lt 12 kovo, 2014 Namų robotai
Visame pasaulyje garsi kompanija Honda sukūrė naują robotizuotą vienratę transporto priemonę, skirtą žmonėms, turintiems didelį svorį arba ribotas judėjimo galimybes.

Honda-UNI-CUB (1)

Kurdami robotą Uni-Cub, kūrėjai panaudojo patentuotą Hond‘os balanso kontrolės technologiją ir Honda Omni Traction Drive System sistemą. Šių technologijų dėka, žmogus gali kontroliuoti roboto Uni-Cub greitį ir judėjimo kryptį, sukinėti ir sustabdyti aparatą tiesiog pasilenkiant ir perkeliant svorį į priekį. Taip roboto savininkas gali lengvai valdyti robotą netgi važiuodamas gatve, kurioje yra daug žmonių.

Nors Uni-Cub yra vienratis, tačiau turi dar vieną mažą užpakalinį ratuką, kuris užtikrina robotui stabilumą. Šio ratuko pagalba Uni-Cub apsisuka vietoje ir pakeičia judėjimo kryptį. Robodviratis gali važiuoti 6 km/h greičiu.

Prietaisas Uni-Cub – labai kompaktiškas. Pirma, juo labai patogu važiuoti, antra, norint jį sustabdyti užtenka kojomis paliesti žemę, trečia, ir visų svarbiausia, jis laisvai telpa į automobilį. Be to, žmogus sėdėdamas ant Uni-Cub neatrodo aukštesnis už stovinčius žmones, o jo akys yra tokiame pačiame lygyje kaip ir jo pašnekovo.

Honda-uni-cub

Kompanija Honda, norėdama įsitikinti savo robotizuotos transporto priemonės funkcionalumu, atliko bandymus ne tik patalpose ir gatvėse, bet ir už Japonijos ribų. 2012 metais birželio mėnesį kūrėjai pademonstravo savo kūrinį nacionaliniame inžinerijos ir inovacijų muziejuje.

Įdomiausia tai, kad Uni-Cub – tai patobulintas kitos kompanijos Honda transporto priemonės U3-X, anonsuotos 2009 metais, modelis.

Honda

Tačiau daugelis žurnalistų ir gyventojų šį prietaisą vertina gana kritiškai. Pasak jų, Honda inžinieriai kurdami Uni-Cub neatsižvelgė į esminį dalyką: ši robotizuota transporto priemonė taip visiems patiks, jog daugelis ją įsigys vien dėl malonumo ar mados klyksmo. O tai gali pakenkti jų sveikatai, kadangi jie tingės vaikščioti ir tokiu būdu pradės tukti. Tikėkimės, kad tai neįvyks ir šia robotizuota mašina naudosis tik tie žmonės, kuriems ji ir skirta.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *