Robotika.lt

Robotinės dviračių parkavimo sistemos (Video)

Robotika.lt 19 liepos, 2013 Robotai pramogai

Pastatų ir žmonių perpildytuose didžiuosiuose pasaulio miestuose sunku rasti vietos ne tik automobiliui, bet ir dviračiui. Šią didmiesčių problemą bandoma išspręsti diegiant robotines dviračių parkavimo sistemas. Azijos šalyse tokios sistemos nėra naujiena, jų daugėja ir kituose žemynuose. Dažniausiai jos įrengiamos po žeme arba aukštuose bokštuose, todėl užtikrina ne tik dviračių saugumą, bet ir taupo vietą.

Robotinis dviračių saugojimo bokštas Čekijoje

Čekijos dviračių importuotojas Velo įrengė automatinį dviračių parkavimo bokštą Hradec Kralovės mieste šalia geležinkelio stoties. Norintieji čia palikti savo dviratį turi įsigyti bilietą iš automato, kuris reikalingas transporto priemonės parkavimo ir atsiėmimo metu.

Septynių aukštų bokštas talpina 117 dviračių. Mechaninę sistemos funkciją atlieka centrinė dalis su daugybe aliuminio strypų, primenančių žmogaus rankas. Dviračio priekinis ratas pritvirtinamas specialiame takelyje ir transporto priemonė pakeliama į bokštą. Centrinė sistemos dalis gali apsisukti apie savo ašį ir keisti aukštį. Dviračio grąžinimo trukmė – apie 30 sekundžių. Transporto priemonė gali būti parkuojama su visais priedais, netgi šalmu, pakabintu ant vairo.

Robotinės dviračių parkavimo sistemos

Jiyugaoka, Tokijas

Beprotiškai aukštos nekilnojamojo turto kainos Tokijuje jau gana seniai paskatino Japonijos inžinierius ieškoti būdų, kaip išnaudoti kiekvieną žemės lopinėlį. Vienas geriausių sprendimų – požeminės transporto priemonių stovėjimo aikštelės. Giken korporacijos sukurta Eco–Cycle požeminė dviračių saugojimo sistema talpina dviračius 12 metrų gylyje po žeme. Nario mokestis mėnesiui siekia 30 dolerių. Norint palikti dviratį šioje saugojimo aikštelėje tereikia jį įstatyti į aliuminį takelį, pažymėti nario kortelę ir atsitraukti į šalį – dviratis automatiškai įtraukiamas į vidų. Grąžinimo procedūra vidutiniškai trunka 13 sekundžių.

Robotinės dviračių parkavimo sistemos 1

Robotinės dviračių parkavimo sistemos 2

Meckenbeuren, Vokietija

Vokietijos kompanija E-Bike Mobility gamina ir diega dviračių saugojimo sistemas visoje Europoje. Meckenbeuren mieste esanti saulės energija varoma sistema yra įrengta šalia nedidelės miesto traukinių stoties
ir talpina 114 dviračių.

Robotinės dviračių parkavimo sistemos 3

Robotinės dviračių parkavimo sistemos 4

Seulas, Pietų Korėja

Šiame mieste ketinama įrengti nemasyvią, vertikalią parkavimo sistemą. Planuojama, jog įmontuota tarpuose tarp mieste esančio fabriko pastatų sienų ji talpins šimtus dviračių. Projektuotojai tikina, jog tokios sistemos išlaikymas per metus kainuotų vos 15 dolerių, nes veikimui reikalinga energija būtų generuojama panaudojant žmogaus raumenų darbą. Kol kas tai tik idėja, kurios įgyvendinimas labai pagerintų Seulo dviračių infrastruktūrą.

Robotinės dviračių parkavimo sistemos 5Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *