Robotika.lt

Robotas Wigl su muzikos pagalba moko vaikus programuoti (Video)

Robotika.lt 21 sausio, 2015 Robotai mokslui Robotai pramogai

Wigl – tai interaktyvus lavinamasis robotas, turintis muzikinę klausą.  Šį robotą galima valdyti muzikos garsais, sklindančiais iš magnetofono, gitaros, smuiko ir netgi dainavimo pagalba. Sujungdami garsų natas kartu, kaip eilučių kodą programoje, vaikai gali padaryti taip, kad Wigl šoktų ir vis keistų šokių stilių. Toks žaismingas užsiėmimas ne tik patinka vaikams, tačiau palengvina jų įvairių disciplinų mokymąsį, priversdamas vienu metu dirbti abu smegenų pusrutulius, kairįjį – atsakingą už logiką, ir dešinįjį – už kūrybiškumą

Pasirodo, kad dabartiniais laikais pasaulyje trūksta inžinierių. Daugelis žmonių mano, kad inžinerijoje reikia puikiai išmanyti matematiką. Tačiau inžinierius turi pasižymėti ir kūrybiškumu. Vien tiksliųjų mokslų neužtenka. Roboto Wigl dėka vaikai, jau ankstyvoje vaikystėje, gali susipažinti bei susidomėti inžinerija ir programavimu.

Mikrofono, mikrokontrolerio ir dviejų variklių dėka robotas Wigl gali girdėti, suprasti ir judėti pagal muzikos taktą. Robotas Wigl turi du natų klausymosi režimus: automatinį ir programavimo.

Automatinis režimas

Kai Wigl klausosi jam žinomų muzikinių natų, jis juda ir šviečia. Konkrečios natos priverčia Wigl atlikti specialius veiksmus. Pavyzdžiui, kai groja nata A (la) – robotas juda į priekį, kai D (re) – atgal. Grojant visą dainą iš skirtingų natų, gaunasi visas šokis.

Programavimo režimas

Vietoj judesių, Wigl girdi garsus, jis nejuda ir išsaugo natas savo atmintyje. Kiekviena išgirsta nata įsimenama kaip eilutės kodas kompiuterio programoje. Norint paleisti Wigl programą, reikia pagroti arba padainuoti ypatingą garsą, paspaudus mygtuką „Enter”, ir robotas pradės judėti. Tai įdomus būdas sugalvoti užduotis ir jų sprendimus (pavyzdžiui, nusiųsti Wigl į labirintą) ir išmokyti vaikus kodavimo pagrindų. Natos veikia kaip pseudo-kodas.

Tuo tarpu, kai daugelis robotizuotų žaislų rinkoje veikia išmaniojo telefono arba kompiuterio dėka, robotas Wigl veikia bendraudamas su vaiku ir jo muzikiniu instrumentu. Roboto kūrėjai nori, kad vaikai išmoktų mąstyti nestandartiškai ir be planšetės, todėl Wigl neturi ekrano, o bendrauja su vaiku tiesiogiai.

Pastaraisiais metais kūrėjai kartu su robotu Wigl atliko bandymus daugelyje mokyklų ir kitų mokymosi įstaigų. Daugiau nei 150 vaikų ir jų tėvelių išbandė kaip veikia Wigl. Dabar, kiekvienas norintysis, robotą Wigl gali įsigyti pagal išankstinį užsakymą. Jo kaina siekia 150 dolerių.


Parengta pagal robohub.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *