Robotika.lt

Robotai padeda autizmu sergantiems vaikams (Video)

Robotika.lt 15 birželio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Nedidelis robotas humanoidas Nao moka žaisti futbolą, dirba ligoninėse, netgi prižiūri kates. Naujas jo užsiėmimas – lankytis mokyklose ir bendrauti su vaikais, turinčiais specialių poreikių, pavyzdžiui, sergančiais autizmu (sudėtingu raidos sutrikimu, pasireiškiančiu bendravimo, vaizduotės, elgesio, emocijų savitumu, kuris išryškėja dar ankstyvoje vaikystėje ir veikia vaiko verbalinę ir neverbalinę komunikaciją bei socialinį gyvenimą).
Metus trukę tyrimai Didžiosios Britanijos ir JAV mokyklose atskleidė teigiamą bendravimo su robotais poveikį sergančiųjų autizmu raidai. Nustatyta, kad robotui esant tame pačiame kambaryje, dalis tokių vaikų pasiekia 30 % geresnių rezultatų mokydamiesi bendrauti ir kalbėti. Didžiosios Britanijos mokytojas Ben Waterworth, dirbantis su mažyliais turinčiais autizmo spektro sutrikimų, teigia, jog bendraudami su robotu jie yra drąsesni, labiau pasitiki savimi ir supančia aplinka.
Šios priežastys paskatino Aldebaran Robotics išleisti naują roboto modelį – ASK Nao, specialiai pritaikytą darbui su autizmu sergančiais vaikais. Kompanija sukūrė mokomųjų žaidimų, kurie lavina autistų verbalinį ir neverbalinį bendravimą, emocinį intelektą, moko veido išraiškų. Kompanijos tikslas – padėti šiems vaikams realizuoti savo gebėjimus, kurie ateityje suteiks galimybę gyventi savarankiškiau. Daugelis autistų žavisi technologijomis, todėl humanoidas Nao yra puikus pagalbininkas dirbantiems su jais.

Robotai padeda autizmu sergantiems vaikams.1

Robotas Nao yra 58 centimetrų aukščio, sveria 5 kilogramus, jame yra įmontuoti 4 mikrofonai balso atpažinimui ir krypčiai nustatyti, 2 garsiakalbiai, 2 aukštos raiškos kameros, kurios atpažįsta veidus, taip pat spaudimo jutikliai, balso sintezatoriai. Dėl modernios programinės įrangos, adaptuotos mokymosi procesui, Nao yra lengvai perprogramuojamas, interaktyvus ir autonomiškas.
Nemažai bendraujančių robotų jau buvo sėkmingai naudoti ugdant sergančių vaikų gebėjimus: Keepon, Hanson Robokind, Bandit, Kaspar. Aldebaran kompanija tikisi pasiekti dar reikšmingesnių rezultatų skatindami kūrėjų, gydytojų, mokslininkų, mokytojų ir tėvų bendradarbiavimą. Dėl šios priežasties sukurta sistema, padedanti planuoti, kontroliuoti ir analizuoti Nao ir vaikų bendravimą bei įvertinti mokymo pažangą.
Autizmu sergančių vaikų skaičius nuolat didėja, todėl tikimasi, jog ASK Nao taps puikiu pagalbininku ugdant tokius mažylius.

NAO and autism / Ed Alcock


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *