Robotika.lt

Prieš siųsdama robotus į kosmosą NASA juos išbando mikrogravitacijoje

Robotika.lt 9 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Mokslininkai, siekdami mokslo pažangos astronomijos ir erdvės tyrimų srityse, bando sukurti robotus, kurių veikimas erdvėje būtų itin sistemingas bei kruopštus.

Robotų kontrolė žemoje gravitacijoje nagrinėti pradėta 2012 metais (sritis buvo analizuota ir anksčiau, tačiau šiuo periodu Reaktyvinio judėjimo laboratorija (angl. Jet Propulsion Laboratory), priklausanti NASA organizacijai, ICRA konferencijoje, pirmą kartą, pristatė robotų tyrimo mikrogravitacijoje idėją, „nubrėžusią“ tokių robotų tobulinimo viziją). Vėliau, 2013 metais, buvo įgyvendinti svarbūs šios srities plėtojimo ir gerinimo darbai, o „šiandien“ – 2014 metais, veikimui mikrogravitacijoje sukurti robotai yra išbandomi tikromis žemos gravitacijos sąlygomis. NASA organizuoja bandomuosius parabolinius skrydžius, kad būtų išanalizuotos robotų galimybės kosmose.

Pasak mokslininkų, dirbančių NASA organizacijoje prie šio projekto, kuris yra NASA skrydžių galimybių programos dalis (angl. NASA Flight Opportunities Program), įgyvendinimo, nauja technologija būtų naudinga įvairiose, kosmose vykstančiose, operacijose. Pavyzdžiui, skriejančio asteroido nukreipimo misijoje, akmenų, kurie yra pernelyg dideli, kad būtų atgabenti į Žemę, tyrimui, ir t.t.

Naujas JPL sukurtas robotas unikalus tuo, jog jo „griebtuvas“, suformuotas naudojant driežo nuodus, tarsi klijus, leidžiančius sugriebti ir išlaikyti objektą. Siekiant išanalizuoti autentiškos idėjos pritaikymą praktikoje „griebtuvas“ bus išbandytas mikrogravitacijoje. Roboto veikimas taip pat bus ištirtas ekstremaliose žemos gravitacijos sąlygose, tikrinant apkrovą, vektorių veikimą ir pan.

NASA Flight Opportunities programoje bus išbandyta trylika skirtingų skrydžių sistemų. Manoma, kad tikslesni rezultatai apie šio projekto įgyvendinimą bei konkretūs darbo pavyzdžiai visuomenę pasieks kitais metais.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *