Robotika.lt

Pramoninis robotas Nextage

Robotika.lt 12 birželio, 2013 Pramoniniai robotai
Kompanija Kawada Industries sukūrė pramoninį robotą, panašų į žmogų. Pagrindinis Nextage privalumas – jis gali kartu dirbti su kitais analogiškais robotais ir žmonėmis. Darbo vietoje robotas užima tiek pat vietos, kiek ir žmogus. Jo rankos gali atlikti 12 skirtingų judesių. Nextage nustato savo poziciją 30 mikronų tikslumu. Platformoje, ant kurios tvirtinamas robotas, yra įrengti markeriai: jei jis ir pasislenka, vis tiek dirba tuo pačiu režimu, pakoreguodamas savo veiksmus.

Robotų pristatyme jie pademonstravo savo sugebėjimus: surinko konstrukcijos detales ir jas susuko varžtais, vienu žodžiu, atliko standartinį mechaninį darbą. Ir tai darė koordinuotai ir tiksliai.

Tai pakankamai galingas robotas, todėl nesilaikant saugumo taisyklių, jis gali sukelti rimtų sužalojimų. Tačiau praktikoje apsauginių užtvarų neprireikia, kadangi robotas atpažįsta besiartinantį žmogų ir pristabdo savo darbą. Nextage tam ir buvo sukurtas, kad galėtų dirbti viename fabrike kartu su žmonėmis.

Yra tik viena problema: norint, kad robotas atliktų konkrečias gamybines užduotis, reikia specialios programinės įrangos. Robotas Nextage kainuoja 7-8 mln jenų. Tačiau kūrėjai pasiryžę padaryti gana didelę nuolaidą mokslinių tyrinėjimų institutams, su sąlyga, kad jie rimtai užsiims programinės įrangos tobulinimu.

Pramoninis robotas Nextage1Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *