Robotika.lt

Palangos gelbėtojams talkins dronas

lrytas.lt 18 rugpjūčio, 2015 Dronai

Net už puskilometrio nuo kranto jūroje skęstančiam žmogui per kelias sekundes gali būti numestas gelbėjimo ratas, o priekrantėje jūros dugne – fiksuojamos net menkiausios duobės.

Tokias technines pagalbos galimybes nuo šiol turi Palangos paplūdimių gelbėtojų tarnyba, pirmoji Lietuvoje įsigijusi bepilotį orlaivį, kitaip vadinamą droną.

Penktadienį naują įrangą pristatę kurorto gelbėtojai džiaugėsi, kad dabar jiems atsiveria gerokai daugiau galimybių gelbstint žmones, perspėjant apie pavojus jūroje ar drausminant pažeidėjus.

„Gelbėtojams yra svarbios kelios bepiločio orlaivio funkcijos: apskridę pakrantę fiksuosime po audrų atsiradusias naujas duobes, skęstant žmogui skraidantis aparatas gali per kelias sekundes atskristi iki vietos ir tiksliai nustatyti skendimo vietą, o prie skraidyklės įrengus tvirtinimo konstrukciją, juo iki nelaimės vietos galima nugabenti apie 300 gramų sveriantį gelbėjimo ratą“, – apie bepiločio orlaivio privalumus pasakojo Palangos paplūdimių gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Skraidyklės filmuojamas vaizdas tiesiogiai internetu perduodamas į krante esantį vaizdo monitorių. Jį stebėdami gelbėtojai gali įvertinti situaciją, stebėti per toli į jūrą nuplaukusius pažeidėjus.

Ant skraidyklės galima pritvirtinti garso siųstuvą ir imtuvą, kuriuo iš oro bus perduodami gelbėtojų pranešimai balsu ir bus girdimas į nelaimę patekęs žmogus.

„Šitaip priskridus draudžiamu metu besimaudantį pažeidėją bus galima įspėti balsu, arba skęstančiąjam duoti nurodymus, kol vandens motociklu prie jo priplauks gelbėtojai“, – sakė J.Pirožnikas.

Gelbėtojai neabejoja, kad skraidyklė padės paplūdimyje ieškoti pasiklydusių vaikų. Tėvai gelbėjimo stotyje per televizorių stebės bepiločio orlaivio siunčiamus vaizdus ir poilsiautojų minioje suras pradingusį vaiką.

Apie pusantro tūkstančio eurų kainuojantis Palangos gelbėtojų įsigytas bepilotis orlaivis „DJI Inspire 1“ sveria apie 3 kilogramus ir vienu akumuliatoriaus pakrovimu gali nuskristi iki 10 kilometrų. Aparatas skrenda iki 100 kilometrų per valandą greičiu.

Gelbėtojų turimo bepiločio orlaivio galimybės susidomėjo ir Palangos policijos pareigūnai. Skraidyklė jiems padėtų fiksuoti paplūdimiuose daromus pažeidimus: alkoholio vartojimą, nelegalią prekybą, pliaže padėtų surasti ieškomus asmenis.

Jau skraidyklės demonstravimo metu iš oro buvo užfiksuota prie kranto priplaukusi valtis iš kurios buvo ruošiamąsi nelegaliai pardavinėti rūkytas žuvis.

Aparatui kiek ilgiau pasisukiojus virš nelegalių prekiautojų, šie beregint susiprato ir nuplaukė link Nemirsetos.


Lrytas



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *