Robotika.lt

Pacientui implantuotas 3D būdu spausdintas krūtinės ląstos protezas (Video)

Robotika.lt 18 rugsėjo, 2015 Robotai medicinoje

Vėžiu sergantis pacientas Ispanijoje sulaukė pagalbos. Penkiasdešimt ketverių metų vyrui implantuotas 3D būdu spausdintas krūtinės ląstos protezas iš itin lengvo titano. Protezas apima krūtinkaulio bei krūtinės ląstos zoną, ir yra suprojektuotas taip, kad tikslingai atitiktų pašalintų natūralių kaulų vietą, po to, kai pastarieji buvo panaikinti dėl piktybinio naviko.

Pirmą tokio pobūdžio operaciją suplanavo ir atliko medikai iš Universitetinės Salamankos ligoninės. Ieškodami alternatyvių būdų kaip padėti pacientui, chirurgai nusprendė implantuoti protezą. Protezą sukūrė medicinos prietaisų kompanija „Anatomics“. Krūtinės ląsta atspausdinta pasitelkus aukštos skiriamosios gebos CT skenavimą.

Pasak „Anatomics“ generalinio direktoriaus Andrew Batty, komandai pasisekė sukurti tokį protezo dizainą, kuris yra pakankamai standus, tačiau taip pat ir dinamiškas dėl pusiau lanksčių titano strypų, interpretuojančių dirbtinius šonkaulius. Idealus protezo balansas tarp tvirtumo ir lankstumo implantaciją padarė įmanoma.

Praėjus dvylikai dienų po operacijos pacientas buvo išleistas namo.


Parengta pagal iflscience.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *