Robotika.lt

Ozobotai moko vaikus programuoti (Video)

Robotika.lt 7 sausio, 2015 Robotai mokslui

Viena iš didžiųjų švietimo evoliucijų buvo vaikų kompiuterinio raštingumo plėtra.  Tačiau sunkiausia užduotis vis dar išliko padaryti mokymąsi programuoti ne tokiu „sausu“ užsiėmimu. Pietų Kalifornijos startuolis surado naują inovatyvų būdą, kaip išspręsti šią problemą, panaudojant golfo kamuoliuko dydžio robotus, kurie geba sekti jūsų nupieštomis linijomis, o taip pat keliauti ant planšetės ekrano nurodytais takais.

Ozobot vardą turintis robotas išpopuliarėjo pernai, debiutuodamas CES parodoje. Dėl savo nedidelės kainos (vieno roboto kaina kartu su programine įranga ir žaidimais siekia kiek daugiau nei 40 eurų) bei daugybės edukacinių galimybių, robotas Ozobot sulaukė daug pagyrų iš įvairių vaikų švietimui skirtų organizacijų. Dabar kompanija Evollve pristato naują roboto versiją, kuri leidžia naudoti Blockly, Google biblioteką, skirtą kurti vizualinius programavimo redaktorius ir rašyti komandas Ozobot robotams.
Naujoji versija pasirodys kiek vėliau šiais metais.

Ozobot sėkmės paslaptis – su juo ypač lengva dirbti – tereikia nupiešti keletą linijų, taigi vartotojas skatinamas nenuleisti rankų ir pabandyti kurti toliau. Mažytis Ozobot robotas veikia naudodamasis iOS arba Android programine įranga. Šiais metais taip pat ketinama jį pritaikyti Microsoft sistemai. Robotas juda ant popieriaus lapo arba planšetės ekrano. Nuo nubrėžtos linijos spalvos priklauso, ką darys robotas. Pavyzdžiui, manipuliuojant linijomis, galima priversti Ozobot suktis vietoje arba staigiai pagreitėti.

Štai čia ir įsilieja programavimo elementai – dabar galite „užprogramuoti“ robotą judėti, naudodamiesi specialia Ozobot programine įranga. Vėliau planuojama tam pritaikyti Blockly sistemą. Ateityje kompanija planuoja pritaikyti Ozobot įvairioms kitoms programavimo kalboms. Kol kas pagrindinis siekis nėra išmokyti vaikus tokių programavimo kalbų kaip Python ar C++, bet perteikti jiems mąstyseną, kaip kurti komandų sekas bei perprasti jų vizualines išraiškas.

Taip pat įžvelgiamas ir naudingas socialinis roboto teikiamas elementas. „Vaikai tapo per daug uždari, taigi mes iš ties stengėmės sukurti kažką, kas susietų Ozobot su fiziniu pasauliu,“ – teigė kompanijos įkūrėjas ir generalinis direktorius Naderas Hamda.

Daugybė kompiuterinių žaidimų sukuriama vien tik pramogos tikslais, tačiau, ką parodė tokie žaidimai kaip Minecraft, kartais jie gali turėti pašalinį efektą, kai žaidimo elementai panaudojami kaip programavimo ir kompiuterinės mechanikos mokymo platforma.

Ozobot eina kiek kitu keliu. Visų pirma šis robotas buvo kurtas kaip mokymosi platforma, o tik po to darbo su juo procesą siekiama padaryti kuo smagesniu ir žaismingesniu.

Evollve gavo kelių milijonų dolerių finansavimą iš įvairių verslo angelų organizacijų, o taip pat ieško kitų papildomų investicinių šaltinių šiam projektui.


Parengta pagal techcrunch.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *