Robotika.lt

Naujas korėjiečių robotas saugos vaikus

Robotika.lt 25 kovo, 2014 Robotai humanoidai
Pietų Korėjos kompanija Korntech savo lėšomis sukūrė androidą Rongun. Roboto užduotis – saugoti vaikus. Robotizuota mašina pasiryžusi sekti paskui vaikus ir vykdyti įvairias funkcijas, pavyzdžiui, apsauginio arba auklės.

1 metro ūgio robotas gali saugoti namus visą parą, o įsilaužus vagims iš karto apie tai praneša šeimininkui išmaniuoju telefonu arba belaidžiu internetu.

Robotas Rongun taip pat yra puiki auklė. Ant jo krūtinės įtaisytas septynių colių skystųjų kristalų ekranas, kurio dėka robotas gali žaisti su vaikais ir transliuoti tėvams, kurie yra darbe, visa vaizdą.

Kol kas kitų techninių charakteristikų ir detalesnės informacijos kūrėjai nenurodo. Žinoma tik, kad kompanija Korntech pasiruošusi priimti pavienius užsakymus. Roboto kaina – daugiau nei 100 tūkstančių dolerių.

Kompanija robotą kūrė dvejus metus ir išleido apie vieną milijoną dolerių. Korntech labai tikisi, kad netolimoje ateityje jų robotai bus masiškai perkami, o Rongun‘o kaina sumažės iki penkių tūkstančių dolerių.

Truputis faktų apie Korėjos robototechnikos industriją.

2004 metų pabaigoje korėjiečiai sukūrė pirmą į žmogų panašų robotą – humanoidą Hubo. Po metų ši robotizuota mašina, tiesiogine ta žodžio prasme, įgavo Einšteino veidą.

2005 metais Pietų Korėja užsiminė apie kovinius robotus, kurie turėjo būti panašūs į arklius.

Vėliau Seulas garsiai pareiškė apie robotus, kurie turėtų būti kiekvienuose namuose. Pasklido gandas, kad 2020 metais bus „robotizuota visa Korėja“.

2006 metais korėjiečių sukurtas humanoidas mokėjo bėgti. Be to, buvo pristatyta pirmoji šalyje mergina-humanoidas.

Korėjiečiai, nenorėdami išsiskirti iš kitų, ir toliau kuria įdomius robotus: robotus-policininkus, kurie saugo kalinius, mini robotus šokančius pagal Lady Gaga muziką, robotizuotus sanitarus, gelbėtojus, siurblius ir t.t.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *