Robotika.lt

Microsoft pasitraukia iš robotų industrijos

Robotika.lt 3 lapkričio, 2014 Pramoniniai robotai

Billas Gatesas 2007-aisiais teigė, jog ateityje robotai taps reikšminga mūsų visuomenės dalimi ir sieks, kad Microsoft kompanija robotų industrijoje užimtų svarbią vietą.

Prieš dvejus metus, B. Gatesas, tikėdamas robotų technikos pažanga, paskyrė inžinierių ir programuotoją Tandį Trowerį Microsoft robotų grupės vadovu, kad šis įgyvendintų drąsias idėjas robotų kūrimo srityje. Vis dėlto planai liko nerealizuoti. Spaudą pasiekė žinia, kad Microsoft atsisakė plėsti veiklą robotų kūrimo srityje ir negrįžtamai pasitraukė iš šios industrijos.

Pagrindinis kompanijos tikslas buvo išplėtoti Robotics Developer Studio sistemą, kuri leistų bet kam lengvai ir nesudėtingai užprogramuoti robotą, tačiau inovatyvi programa vartotojus traukė itin lėtai, todėl technologijos iniciatoriai Billas Gatesas ir Tandis Troweris pradėjo sistemą „dalinti“ nemokamai. Strategija, įgauti klientų pasitikėjimą robotų technikos srityje, galbūt būtų pavykusi, tačiau kompanijos vairą perėmęs S. Ballmeris nenorėjo tęsti veiklos, neturinčios aiškaus plano. Vėliau T. Troweris paliko organizaciją ir įkūrė savo kompaniją.

Microsoft Research tęsė veiklą ir pristatė patobulintą Robotics Developer Studio versiją, tačiau kompanijai robotų kūrimo srityje pradėjo trūkti ne tik idėjų, bet ir tikslingos strategijos, kad būtų pasiekti efektyvūs rezultatai.

Leidinys IEEE Spectrum teiravosi Microsoft Research apie komandos veiklą pastaraisiais metais, tačiau negavo jokio atsakymo. Regis, kad kompanija pamažu siekė sumažinti ir apriboti mokslinių tyrimų praktiką, kol galiausiai tyrimų grupės veiklos tęsimas ne tik nebeteikė naudos, bet ir tapo neracionalus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *