Robotika.lt

McDonalds atidarė pirmą restoraną, kuriame dirba robotai

Robotika.lt 21 rugsėjo, 2015 Robotai ir žmonės

Pirmą kartą per devynerius metus greitojo maisto tinklas „McDonalds“ patyrė nuostolį ir nusprendė savo verslą plėtoti kitu būdu – atidaryti restoraną, kuriame dirbtų vien robotai.

Liepos 4 d. Arizonos valstijos mieste Fenikse duris atvėrė naujas restoranas, kurio komandą sudaro robotizuotos mašinos. Restorane ir toliau dirba nedidelė žmonių grupelė, kuri padeda robotams aptarnauti klientus: patiekti maistą, tvarkyti patalpas ir pirkimo operacijas. Restorano klientai gali nevaržomai stebėti kaip harmoningai dirba robotai. Jei bandomasis laikotarpis bus sėkmingas, tai žmonės galės pamatyti dirbančius robotus kiekviename greitojo maisto restorane „McDonalds“ visoje šalyje ir netgi visame pasaulyje.

Ar toks sprendimas pasiteisins?

„Esant 15 $ per valandą minimaliam darbo užmokesčiui ir nuolatiniams darbuotojų streikams, šis sprendimas yra pats geriausias ir mes turėjome jį jau senai įgyvendinti“, – sakė „McDonalds“ atstovas spaudai. „Darbuotojų klaidos ir tingumas, higienos nesilaikymas, o, ]taip pat naujausi dirbtinio intelekto pasiekimai skatina automatizuoti mūsų restoranus“.

52-jų metų Fynikso gyventojas Tomas Daunis, kuris yra bedarbis jau 3  metus, apsidžiaugė, kad šalia atsidarys naujas restoranas „McDonalds“. Tačiau sužinojęs, kad restorane dirbs robotai, nuliūdo. „Kadangi jie samdo tik robotus, aš nežinau, ką man reikės daryti. Neturiu nei išsilavinimo, nei mašinos, o dabar netgi negalėsiu gauti mėsainių pardavėjo vietos. Vienintelė išeitis – užsiregistruoti darbo biržoje ir laukti kol kas nors man pasiūlys darbą“.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *