Robotika.lt

Japonijoje pagamintas androido-mokytojo prototipas

Robotika.lt 29 birželio, 2013 Robotai humanoidai Robotai mokslui
Japonijoje sukurtas naujas robotas e-nuvo Humanoid, skirtas dirbti mokymosi įstaigose. Mokslininkų pagamintas robotas-mokytojas yra 126 cm ūgio, kad būtų panašus į mokytoją vidurinėje mokykloje. Androidas turėtų vesti fizikos ir matematikos pamokas.

E-nuvo Humanoid parametrai: plotis – 45 cm, storis – 30 cm, svoris – 15 kg. Jo galva ir rankos gali judėti trijose ašyse, o kojos – šešiose.

Robotas valdomas personaliniu kompiuteriu arba distanciniu valdymo pultu su ličio akumuliatoriumi. Į robotą įmontuota: videokameros, akselerometrai, giroskopai, infraraudonųjų spindulių davikliai, matuojantys nuotolius ir aptinkantys kliūtis, ir kiti sensoriai. Be to, androidas supranta žodines komandas, o jo galvoje įtaisytas projektorius gali ant lentos rodyti diagramas.

Šio roboto kūrėjas yra japonų kompanija ZMP. Ši kompanija išgarsėjo 2000 metų pradžioje sukūrusi robotą-kūdikį Pino, kuris ir tapo dabartinės androido versijos prototipu. Vėliau, 2005 metais, ZMP pagamino humanoidą Nuvo. O dar vėliau ši kompanija ėmė gaminti e-nuvo robototechnikos seriją, kurie buvo įtraukti į geriausių 2008 metais pagamintų robotų sąrašą. Kiaušinio formos robotas-plejeris Miuro – taip pat kompanijos ZMP darbas.

e-nuvo humanoid

Netrukus po ZMP kompanijos roboto-mokytojo pristatymo, savo pirmą į žmogų panašų robotą anonsavo ir kita japonų kompanija Fujisoft, garsi programinės įrangos kūrėja. Jos tikslas toks pats kaip ir ZMP kompanijos – panaudoti robotą mokymosi įstaigose.

ZMP planuojamo androido ūgis – 39,8 cm, svoris – 1.56 kg. Jis turės procesorių Intel ATOM 1,66 GHz ir bus valdomas Ubuntu Linux. Taip pat jame bus integruotos balso atpažinimo sistemos ir kalbos sintezatorius. Oficialus mašinos pavadinimas ir jos kaina kol kas nežinomi.

Tačiau neaišku kaip studentai ir mokiniai reaguos į tokius mokytojus. Ar užsiėmimai bus įdomūs? Ar mašinos tikrai galės pakeisti žmones? Kyla daug klausimų, tačiau naujos technologijos sparčiai žengia į priekį, ir mes turime eiti kartu.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *