Robotika.lt

Inžinieriai 3D spausdintuvu gelbės raganosius

alfa.lt 6 lapkričio, 2015 Robotai mokslui

Raganosiams iškilo didžiulė grėsmė. Remiantis mokslininkų tvirtinimais, iki 2020 metų raganosiai iš esmės gali sulaukti dinozaurų likimo, t.y. jie bus išnykę ir žmonės galės mėgautis nebent jų nuotraukomis ar iškamšomis (kad ir kaip tai liūdnai skambėtų).

Beje, keletas raganosių rūšių, pavyzdžiui, Vakarų juodasis raganosis, jau yra pripažinti nykstančiomis rūšimis ir jų pasaulyje yra išlikę vos keletas vienetų. Nors jie yra intensyviai saugomi, tačiau net ir tai nepadeda apsaugoti šių gyvūnų nuo brakonierių.

Kodėl brakonieriai yra tokie žiaurūs ir naikina šiuos gyvūnus? Dėl jų vertingų ragų. Juodojoje rinkoje raganosių ragai yra netgi vertingesni už auksą. Štai Vietname už kilogramą raganosio rago yra mokama po 100 tūkstančių JAV dolerių ar dar netgi daugiau.

Beje, raganosio ragas nėra naudojamas vien tik papuošalų gamybai. Jau minėtame Vietname, taip pat ir Kinijoje bei keliose kitose šalyse raganosio ragai yra naudojami medicininiais tikslais. Jais yra bandoma gydyti vėžinius susirgimus ar padėti iškilus vyriškoms problemoms. Juokingiausia, jog vietiniai gyventojai iš raganosio rago verda alų, kuris turėtų padėti išgyti nuo pagirių.

Raganosiai taip pat yra pasiunčiami myriop ir dėl pramogos. Visai neseniai Teksaso milijonierius Corey Knowltonas sumokėjo 35 tūkstančius JAV dolerių vien tam, kad galėtų Afrikoje sumedžioti raganosį. Tačiau yra ir žmonių, kuriems rūpi raganosių likimas.

Inžinieriai nusprendė raganosių apsaugai pasitelkti pažangiausias technologijas, pavyzdžiui, 3D spausdintuvus. „Pembient“ kompanijos vadovas Matthew Markusas prasitarė, jog jie ketina pasinaudoti genetiniais sprendimais ir dirbtinai auginti keratiną (baltymą, randamą raganosio raguose).

Išauginus dirbtinę raganosio rago medžiagą, ji bus apdorojama 3D spausdintuvais taip, kad tiksliai imituotų gyvų raganosių ataugas. Viliamasi, jog tai padės užkirsti kelią tolimesniems raganosių žudymams ir ši rūšis bus išsaugota nuo pražūties.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *