Robotika.lt

Hospi-R – robotas-kurjeris ligoninėse

Robotika.lt 7 balandžio, 2014 Robotai medicinoje
Japonų ligoninėse dažnai galima sutikti automatizuotų kompanijos Panasonic įrenginių. Todėl nenuostabu, kad ji ir vėl pristato savo naują kūrinį – autonominį robotą-kurjerį Hospi-R. Pasak kūrėjų, medicinos seserys ir vaistininkai dažnai skundžiasi, kad jie negali laiku atlikti savo darbo, kadangi reikia skubiai pristatyti vaistus pacientams. Šis robotas turėtų palengvinti ligoninių personalo darbą, kadangi jis bus atsakingas už mėginių ir preparatų pristatymą į tam tikras vietas.

Pagrindinė roboto Hospi-R ypatybė – autonominė navigacinė sistema. Daugelis automatikos sistemų dažnai naudoja geležinkelių sistemas arba kitus išskirtinius maršrutus. O robotizuotas kurjeris Hospi-R juda tik naudodamas savo bortinius daviklius. Tokiu būdu, lyginant su kitomis sistemomis, kompanija Panasonic sumažina nuo 25 iki 50 procentų sąnaudų (eksploatavimo sąnaudos sumažėja iki 20 procentų).

Planuodamas savo maršrutą, robotas naudoja iš anksto jame integruotą pastato žemėlapį. Jei maršrute atsiranda kažkokių pakitimų, tai gana lanksti roboto sistema laisvai išsprendžia ir šią problemą. Jei robotas kelyje susiduria su kliūtimis, pavyzdžiui, neįgaliu žmogumi vežimėlyje, Hospi-R naudodamas savo bortinius daviklius automatiškai pakeičia maršrutą.

Robotas-kurjeris gali vežti iki 20 kg svorio ir judėti maksimaliu – 1 metro per sekundę greičiu. Robotas gali veikti iki 7 valandų. Kad jis pradėtų veikti, pirma jį reikia pakrauti. Pakrovimas trunka maždaug 8 valandas. Todėl robotų komanda gali dirbti 24 valandas per parą.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *