Robotika.lt

FLOBOT – grindis plaunantys robotai

Robotika.lt 31 kovo, 2015 Pramoniniai robotai

Europos mokslininkų komanda vykdo projektą, kurio siekis – sukurti grindis plaunančius autonominius robotus, vadinamus FLOBOT. FLOBOT – tai didžiulės autonominės grindis plaunančios mašinos, kurios valys prekybos centrus, oro uostus ir kitas dideles, reguliariai valomas patalpas. Projektą koordinuoja Kipro Tyrimų ir Inovacijų Centras – CYRIC. Projektą remia Europos Komisija pagal programą Horizon 2020.

Linkolno universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai kuria roboto programinę įrangą. Universiteto profesorius Tom Duckett, Linkolno Autonominių Sistemų Tyrimų Centro direktorius, pabrėžia, kad pagrindinė projekto idėja yra sukurti profesionalius aptarnaujančius robotus, dirbančius kasdienėje mūsų aplinkoje, kurie teiktų pagalbą ir atliktų kasdienes užduotis, varginančias žmones.

Planuojama sukurti tokį robotą, kuris galėtų būti įjungiamas, programuojamas ir valdomas rankiniu būdu, tačiau galėtų efektyviai dirbti ir savarankiškai.

Pagrindinis tyrėjas iš Linkolno Universiteto, Linkolno Autonominių Sistemų Tyrimų Centro narys, dr. Nicola Bellotto, sako, jog komandos tikslas yra užprogramuoti FLOBOT taip, kad jis aptiktų aplink vaikščiojančius žmones ir jų išvengtų, o taip pat įvertintų pagrindines žmonių judėjimo trajektorijas, kadangi jų analizavimas gali padėti nuspėti kurios patalpos vietos bus purviniausios.

Mokslininkai modifikuos jau sukurtas valymo sistemas taip, kad jos veiktų autonomiškai. Taip pat jose įtaisys naujus sensorius, lazerinį diapazono ieškiklį bei 3D kamerą, padėsiančią aptikti žmones. Technologijos, kurios buvo sukurtos Linkolno Autonominių Sistemų Tyrimų Centre, pagaliau bus pritaikytos kuriant tikrą produktą, galintį labai palengvinti kasdienį žmonių gyvenimą.

Grindų valymas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nesudėtinga užduotis. Robotas, atliekantis šį darbą turi būti lengvai nustatomas ir programuojamas, veikti autonomiškai, saugiai dirbti tarp žmonių ir įvairių daiktų, sąveikauti su darbuotojais. Mokslininkai tikisi, jog jau greitai pavyks sukurti FLOBOT prototipą.


Parengta pagal phys.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *