Robotika.lt

Dirbtinio intelekto panaudojimo būdai

Robotika.lt 2 lapkričio, 2016 Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas (DI) nėra robotai, kurie, kaip rodo filmuose, siekia užvaldyti žmoniją. DI padeda žmonėms visame pasaulyje: pradedant gydytojais, dirbančiais su sepsio pacientais, baigiant mokslininkais, kurie stebi nykstančius gyvūnus.

Tačiau, nepaisant akivaizdžios naudos, DI ne visada pasitinkamas su entuziazmu, kartais – labiau su baime. Livescience.com pateikia 5 pavyzdžius, parodančius DI panaudojimą praktikoje.

Laukinės gyvūnijos išsaugojimas

Daug mokslininkų siekia nustatyti, kiek gyvūnų yra tam tikroje vietoje, kur jie gyvena. Tačiau stebėti visų gyvūnų yra neįmanoma, nes neįmanoma kiekvienam jų uždėti GPS apykaklės.

Mokslininkė Tanya Berger-Wolf su kolegomis sukūrė sistemą wildbook.org, kuriame DI sistemos ir algoritmai apdirba nuotraukas, įkeltas į duombazę tiek mokslininkų, tiek paprastų žmonių. DI sistema atpažįsta kiekvieno gyvūno ypatybes, gali nustatyti jo gyvenamą zoną pagal GPS koordinates nuotraukose, netgi nustatyti gyvūno amžių ir lytį.

Sepsio diagnozavimas

Sepsis yra pagydomas, jeigu pastebimas anksti. Dabar sukurti nauji DI algoritmai, kurie sepsį gali nustatyti 24 val. anksčiau negu tai padaro gydytojai.

„TREWScore“ sistema gali ne tik diagnozuoti ligą, bet stebėti kitas ligas arba sekti paciento spaudimą.

Paieška ir gelbėjimo operacijos

DI sistemos dabar gali nustatyti po žemės drebėjimų, potvynių ar pan. nelaimių įstrigusiu žmonių koordinates.

Įprastai nelaimės vietoje dirbantys gelbėtojai analizuoja vaizdo medžiagą iš nelaimės ištiktos zonos. Tai dažnai užtrunka nemažai laiko ir gali kainuoti sužeistų žmonių gyvybes.

Sukurtas DI algoritmas išanalizuoja vaizdo medžiagą per maždaug dvi valandas. Kartu nustato, kur yra, pavyzdžiui, nuolaužų krūvos, kuriose taip pat gali būti įstrigusių žmonių.

Kibernetinis saugumas

Kibernetinis saugumas susiduria su vis daugiau iššūkių, nes programišiai darosi sumanesni.

Jeigu įvyksta įsilaužimas į sistemą, jos administratoriai turi su problema susitvarkyti per kelias minutes.

Startuolio „ForAllSecure“ algoritmai atpažįsta ataką, eliminuoja įsilaužėlius ir sukuria saugos sistemą. Ir visa tai gali padaryti per maždaug 15 min.

Lytėjimo juslių atgavimas

Paralyžiuoti žmonės nejaučia lytėjimo, tačiau mintimis valdomos robotikos technologijos ir mikroschemos smegenyse gali šią problemą išspręsti.

University of Pittsburgh School of Medicine mokslininkai jau sukūrė mikroschemas, kurias reikia implanuoti smegenyse, padedančias žmogui vėl jausti lytėjimą.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *