Robotika.lt

Bio Clean – robotas-siurblys veikiantis maisto atliekų dėka

Robotika.lt 16 lapkričio, 2013 Namų robotai
Niekam ne naujiena, kad robotai-siurbliai, kaip ir visi buitiniai prietaisai varomi elektra. Todėl robototechnikos kūrėjai nusprendė, kad pats laikas sukurti ekologišką produktą, kuris padėtų žmonėms sutaupyti elektros energiją. Kompanijos Yanko Design dizaineriai pirmieji pasiūlė tokią idėją. Pasak jų, robotas-valytojas Bio Clean turėtų veikti ne elektra, o funkcionuoti nuo maisto atliekų, laikomų specialiame konteineryje.

Bio Clean - robotas-siurblys

Kol kas Bio Clean yra kūrimo stadijoje. O dizaineriai pristato mums savo viziją kaip turėtų atrodyti ir veikti toks prietaisas.

Bio Clean

Pasak kūrėjų, robotas-siurblys Bio Clean turės du skyrius, kurie jį padalins į lygias dalis. Pirmame skyriuje bus biokuras, grubiau tariant, atliekos, antrame – šiukšlės, kurias valymo metu surinkinės pats robotas. Ant siurblio viršaus bus įtaisytas skystųjų kristalų ekranas, kuriame bus vaizduojama darbo režimo informacija. Apatinis panelis, esantis Bio Clean šone, bus guminis. Taip robotas bus apsaugotas nuo susibraižymų bei sutrenkimų ir ilgiau tarnaus savo šeimininkams. Kad robotas galėtų judėti visomis kryptimis, jo ratai suksis 360 laipsnių kampu. O kad mašina veiktų kuo efektyviau, mechanizmus, kurie surinkinės dulkes, planuojama integruoti į visas Bio Clean apatinio panelio puses.

Žinoma, ši idėja gana netikėta ir tuo pačiu įdomi, ypač atsižvelgiant į tai, kad gana efektyviai bus panaudojamos maisto atliekos. Tačiau reikėtų pažvelgti ir iš kitos pusės – ar daug bus norinčių išbandyti tokį prietaisą?Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *