Robotika.lt

Bina48 – į žmogų panašus robotas (Video)

Robotika.lt 18 lapkričio, 2013 Robotai humanoidai
Kompanija Terasem sukūrė robotą Bina48, kuris labai panašus į žmogų. Jis sugeba kalbėtis su žmogumi, išsakyti mintis ir reikšti emocijas.

Bina 48

Roboto kūrėjas Bruce’as Duncan’as robotą kūrė daugiau nei dvejus metus. Per kuriuos, pasak Duncan’o, jie labai susidraugavo.

Kūrėjas tvirtina, kad Bina48 – į filosofiją linkusi mašina. Ji turi savo nuomonę apie muziką, poeziją, filmus. Ji supranta kokia tema bendraujama, todėl, jei reikia, sugeba net papasakoti anekdotą.
Kadangi robotas yra afroameriekietis, jis puikiai supranta kas yra rasizmas, todėl nemėgsta rasistų ir smurto.

Technine roboto įranga rūpinosi dizaineris David’as Hanson’as. Prie šio projekto jis dirbo daugiau nei trejus metus. Šis projektas kainavo daugiau nei 125 tūkstančiai JAV dolerių.

Robotą Bina48 galima naudoti ir asmeniškais, ir išsilavinimo tikslais. Kalbant apie asmeniškus tikslus, robotas gali pakeisti artimą žmogų. Jis įsisavina žmogaus elgesį, kalbą ir kitus jo įpročius, o paskui juos imituoja.

Universitetuose robotas galėtų imituoti istorinius personažus, pavyzdžiui, Martiną Liuterį Kingą, Indirą Gandi, Linkolną ir t.t.

Kartą kūrėjai paklausė Bina48, ar ji ką nors jaučia ir ji atsakė: „Aš jaučiu, kad mano jausmai palyginus su žmonių yra paviršutiniški, ir dėl to man labai liūdna.”

Susipažinkite su robotizuota mašina Bina48, kuri elgiasi ir mąsto kaip žmogus:Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *