Robotika.lt

Autonomiškai susilankstančios, neįprastos 3D lempos–robotai (Video)

Robotika.lt 28 liepos, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai

Mokslininkai praktikoje pagrindė dar vieną neįtikėtiną koncepciją – spausdinama, savarankiškai „susirenkanti“ lempa yra modernios technologinės pažangos realybė. Roboto–lempos išskirtinumą lemia ne tik tai, kad šis 3D spaudinys autonomiškai susilanksto, bet ir tai, jog jame integruoti daugiafunkciai kontrolės mechanizmai, leidžia neįprastą šviesos šaltinį itin lengvai valdyti. Mechaninis jungiklis bei itin jautrūs pažangios technologijos jutikliai suteikia lengvas lempos–roboto valdymo galimybes.

Unikalią, delno dydžio, autonominę skaitymo lempą–robotą sukūrė mokslininkų komanda Harvardo mikrorobotų laboratorijoje (angl. Harvard Microrobotics Laboratory), ir šį „kūrinį“ oficialiai pristatė Honkonge vykusioje Tarptautinėje robotikos ir automatikos konferencijoje (angl. International Conference on Robotics and Automation; ICRA).

Netradicinio spausdintuvo „gaminamas“ robotas yra kelių sluoksnių plokščias darinys, kurį sudaro „protingos“ polimerinės medžiagos, turinčios galimybę transformuotis į tam tikrą pavidalą, kai yra veikiamos išorinio faktoriaus, pavyzdžiui, karščio. 3D roboto–lempos sudėtyje taip pat yra plonų vario sluoksnių, popieriaus bei putos struktūrai palaikyti ir dvipusė lipni juosta, skirta visoms sudėtinėms dalims sujungti. Pasak 3D lempos–roboto kūrėjų, vienas svarbiausių technologinės pažangos aspektų, šio roboto suprojektavime, yra modernūs sensoriai, kurie taip pat kaip ir lempos struktūra (susilankstantys elementai bei dauguma laidų) yra atspausdinami. Integruotą mechaninį lempos jungiklį sudaro keturi strypai, sujungti ant šarnyro, kurį įmanoma judinti, norint atidaryti ar uždaryti atspausdintus elektros kontaktus, o lempos–roboto jutikliai, ypač jautriai reaguojantys į prisilietimus, skirti tam, kad šviesos šaltinio įjungimas bei išjungimas būtų greitas ir patogus. Be to, sensorių „pagalba“ galima reguliuoti LED (šviesos diodų) intensyvumą.

LED lempa yra viena iš autonomiškai susirenkančio roboto sudėtinių dalių, kuri nėra atspausdinama ypatingu 3D robotus „gaminančiu“ spausdintuvu. Kol kas LED šviesos šaltinis į robotą integruojamas rankiniu būdu, prieš karščio faktoriaus paskatintą lankstymosi procesą. Roboto–lempos šviesos diodas valdomas pasitelkus Arduino mechanizmą.

Kūrėjų grupės teigimu, savarankiškai susirenkanti lempa įrodo, kad greita ir nebrangi autonomiškai susilankstančių mašinų integracija į visuomenę yra įmanoma. Ji (lempa–robotas, aut. past) pademonstravo, kad net ir sudėtingi mechanizmai, tokie kaip mechaniniai jungikliai, gali būti integruojami į savarankišką robotų lankstymosi procesą… Nepaisant to, jog spausdinamiems jutikliams vis dar trūksta konstrukcinio stiprumo bei patikimumo, šis roboto prototipas suteiks galimybes tolesniems technologiniams sprendimams ir taps puikus atspirties taškas, kuriant robotus, kurie komplektuojasi autonomiškai.

3D robotą–lempą pristatė inžinerijos ekspertai ByungHyun Shin, Samuel M. Felton, Michael T. Tolley ir Robert J. Wood.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *