Robotika.lt

Astronautas iš TKS valdė robotą Žemėje (Video)

alfa.lt 9 rugsėjo, 2015 Robotai mokslui

Greitai išauš diena, kai astronautai, esantys kažkur kosmoso platybėse, įgyvendins kosmines misijas bei per atstumą tyrinės dar nepažintų planetų paviršius. Tam, be abejo, jie pasitelks kosmoeigius.

Nors visa ši idėja skamba gana radikaliai, tačiau panašu, jog jos įgyvendinimas jau artėja prie finišo tiesiosios. Europos kosmoso agentūros robotikos komanda jau atlieka bandymus su naujuoju kosmoeigiu, kurį galima valdyti būnant už šimtų kilometrų.

Beje, bandomas kosmoeigis į visas komandas reaguoja itin preciziškai, o lietimui jautri sąsaja leidžia astronautams patiems „pajusti“, ką robotas liečia konkrečiu momentu.
Kosmoeigis, pavadintas „Interact Centaur“ vardu, vakar patyrė savo pirmąjį bandymą. Danų astronautas Andreas Mogensenas iš Tarptautinės kosminės stoties atliko keletą užduočių su „Kentauru“, kuris buvo paliktas Nyderlanduose esančioje laboratorijoje.

A. Mogensenui buvo pavesta užduotis būnant Tarptautinėje kosminėje stotyje su Žemėje esančiu „Kentauru“ paimti metalinį strypą, kuris yra itin ankštoje angoje.
Visas procesas, kaip pranešė Europos kosmoso agentūra, vyko labai labai lėtai. Tačiau bandymo rezultatais mokslininkai buvo išties patenkinti.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *