Robotika.lt

Ar robotai perims jūsų darbus?

Robotika.lt 8 lapkričio, 2016 Dirbtinis intelektas Robotai ir žmonės Robotikos ateitis

Jau kelis šimtus metų technologijų vystymas gerina gyvenimo kokybę. Dirbtinio intelekto (DI) sistemos gali tai pakeisti: ekspertai įspėja, kad mažai ir vidutiniškai apmokami darbuotojai gali būti pakeisti.

Gera žinia ta, kad įstatymų leidėjai ir technologijų ekspertai kuria planus, kaip to išvengti. Neseniai JAV įstatymų leidėjai, akademikai ir robotikos ekspertai diskutavo, kokia bus DI įtaka darbuotojams.

„Geriausi sprendimai bus priimti tada, kai kartu dirbs ir žmonės, ir robotai. Tačiau žmonių ir mašinų balansas ne visada bus vienodas. Po penkių metų DI radikaliai pakeis aptarnavimo sektorių“, – sako MIT atstovas Andrew McAfee.

Tuo metu IBM atstovas Guruduth Banavaras priduria, kad visos technologinės revoliucijos sukėlė pokyčių. Anot jo, normalu, kad kai kuriuos darbus perims mašinos, kai kurie liks žmonės, o kartu jiems bus sukurta ir naujų darbo vietų.

„Žmonės turi susitaikyti, kad DI taps jų karjerų ir net gyvenimo dalimi. Mums būtina pergalvoti socialines, švietimo ir ekonomines strategijas. Pokyčiai vyksta ir jie nesustos“, – sako G. Banavaras.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *