6 profesijos, kurias ateityje pakeis robotai
Mes gyvename nuolat augančių technologijų amžiuje. Jau dabar daug darbo vietų yra mechanizuotos , robotizuotų pagalbininkų dėka mes galime praplėsti pramonės galimybes, palengvinti darbo sąlygas ir pagerinti savo gyvenimo kokybę. Tačiau ar galite įsivaizduoti darbo vietas, kurias gali visiškai pakeisti robotai? Ar kada susimąstėte apie tai? Kaip manote, ar tai trūkumas, kad neteksime darbo vietų dėl robotizuotų mašinų, o gal atvirkščiai, jos kaip tik pakels pragyvenimo lygį?
Šiame straipsnyje bus paminėtos šešios darbo vietos, kurias ateityje pakeis robotai. Žiūrint iš vienos pusės, robotai gali puikiai dirbti šiose profesijose, tačiau iš kitos pusės – yra ir gąsdinančių aspektų. Pavyzdžiui, daugiau nebus piktų darbininkų ir skundų, kol robotas nesuges. Sakysite – tai puiku! Tačiau pagalvokite, ar tikrai robotas galės suteikti žmogišką šilumą, pavyzdžiui, prižiūrėdamas kūdikį ar senolį? Mes tiesiog prarasime galimybę reikšti savo emocijas ir jausmus, kurie yra neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis. Taigi, apžvelkime pagrindines profesijas ir pažiūrėkime, kaip jos pakeis mūsų gyvenimą, jei čia įsimaišys robotai.
Telemarketingas
Kai kurie iš mūsų yra įpratę skambinti į klientų aptarnavimo centrą, norėdami pasiskųsti apie iškilusias produkcijos ar paslaugų problemas. Dabar paskambinęs žmogus, iš pradžių bendrauja su kompiuteriu, tačiau vėliau jis sujungiamas su žmogumi, kuris padeda išspręsti problemas. Tačiau, kas bus, jei ateityje šioje darbo vietoje daugiau nebedirbs žmonės, galintys mums padėti? Ar sugebės robotai išspręsti visus mums iškilusius klausimus?
Japonų robototikos specialistai siūlo kurti tokius robotus, kurie galėtų atsiliepti į skambučius ir padėtų žmonėms spręsti problemas. Robotų, kurie sugebėtų priimti sprendimus ir iš kelių variantų pasirinkti tinkamiausią, kūrimas – tai tik pradžia. Japonijoje atlikta nemažai bandymų, kurių metu įrodyta, jog robotai iš tikrųjų gali dirbti telemarketingo srityje, pardavinėti produkciją telefonu, o taip pat spręsti problemas ir aptarnauti klientus.
Vairuotojai
Ar kada pagalvojote, kad kada nors važiuosite automobiliu, kurio nereikės vairuoti? Google Inc pranešė, kad kuria automatizuotas mašinas, kurių dėka sumažės avarijų keliuose, o žmogus galės sutaupyti savo laiką kelionės metu. Kompanija Volvo, paskelbė, kad pagamins bepilotį automobilį 2020 metais. Bepilotės transporto priemonės ateityje pagerins kelių eismo saugumą, taip pat padės kontroliuoti eismą ir sumažins mašinų spūstis.
Buvo atlikti bandymai su septyniais bepiločiais automobiliais, kuriuose sėdėjo po vieną žmogų keleivio pusėje. Šie automobiliai nuvažiavo 1000 mylių be jokio žmogaus įsikišimo. Važiuodami ilgesnį atstumą, daugiau nei 140 000 mylių, bepiločiai automobiliai buvo minimaliai valdomi tik vieno žmogus. Gal tai atrodys ir juokinga, tačiau mes tikrai važinėsime tokiais automobiliais ateityje. Kelionės metu mes galėsime bendrauti su kartu važiuojančiais bendrakeleiviais, gerti kavą, ilsėtis, o už mus vairuos automatizuotos sistemos.
Astronautai
Bendro NASA ir General Motors Company projekto metu, sukurtas robotas Robonaut2 yra laikomas tobuliausiu šių dienų androidu. Į robotą integruotų gausybės daviklių, o vikrių, penkiapirščių rankų dėka, jis gali atlikti pačius „juodžiausius” darbus, pavyzdžiui, valyti Tarptautinę kosminę stotį ir suteikti pagalbą žmonėms kosminėse operacijose.
Tiesa, žmonių astronautų vis dar reikės, tačiau robotiniai jų kolegos, perims vis pavojingiausius ir juodžiausius jų darbus.
Farmacininkai
Neišsigąskite, jei vieną dieną atėję į vaistinę, už prekystalio pamatysite robotą. Medicinos centras UCSF nesenai įkūrė automatizuotas robotizuotas vaistines dvejose UCSF ligoninėse. Beje, šios vaistinės pasižymėjo gana gerais darbo rezultatais. Kai kompiuteriai gauna vaistų užsakymą iš gydytojų arba vaistininkų, kiti kompiuteriai, prijungti prie robotų analizuoja receptą pagal brūkšninius kodus ir nustato individualias tablečių ir preparatų dozes.
Robotizuotos mašinos surenka dozes į plastikines dėžutes, kuriose yra visi paciento vaistai, skirti 12 valandų periodui. Tai labai efektyvu didelėse ligoninėse, kuriose turi dirbti net keli darbuotojai, kad galėtų parinkti tinkamus medikamentus ir išduoti reikiamą jų dozę. Automatizuota pacientų aptarnavimo sistema taip pat sugeba sujungti reikiamus preparatus, pripildyti švirkštus arba vaistų maišelius. Ši praeitais metais pradėta naudoti robotizuota sistema paruošė jau daugiau nei 350 000 dozių preparatų be klaidų.
Kareiviai
Karas – tai pats baisiausias dalykas, su kokiu mes tik galime susidurti. Nors kariai dar nepakeisti robotų armijomis, tačiau robotikos specialistai juda ta linkme. Bepiločiai skraidantys aparatai ir kitos mašinos vis dažniau naudojamos žvalgybos ir karo misijose.
Vienas iš tokių pavyzdžių – kompanijos Foster-Miller sukurtas robotas MAARS (Modular Advanced Armed Robotic System), kurio modeliai šiuo metu naudojami Irake. Į robotą integruotas GPS monitorius, kuris gali būti užprogramuotas, kad atpažintų ugnies zonas, atidarytų duris ir išgelbėtų sužeistuosius. Tai tik robotechnikos pradžia armijoje. Dronai, robotizuoti raketų paleidimo įrenginiai, netgi bepiločiai tankai gali būti pradėti kurti netolimoje ateityje.
Auklės
Reiktų paminėti, kad robotai – tai ne vien tik mirtinas ginklas, jie taip pat gali būti skirti pramogoms ir pagalbai namuose. Japonų kompanija Aeon Co 2008 metais pristatė geltonai-baltą robotą, kurio ūgis 1,20 cm. Tai robotas, kuris atlieka auklės darbą ir prižiūri vaikus.
Yra ir daugiau tokių robotų. Pavyzdžiui, robotas Hello Kitty, kuris idealiai tinka tiems žmonėms, kurie turi mažai laiko ir negali pasirūpinti savo kūdikiu. Arba, gerai žinomas kompanijos NEC robotas PaPeRo pasakoja anekdotus, veda viktorinas ir saugo vaikus, naudodamas identifikacinę radijo dažnio mikroschemą.
Parengta pagal robotics.com.ua
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)