Robotika.lt

3D spausdinimo technologija įžengė ir į kino industriją (Video)

Robotika.lt 21 rugsėjo, 2015 Robotai kine

„Chase Me“ – trumpametražis filmas, kurio novatoriškai kūrybai pasitelktos 3D spausdinimo galimybės.

Ambicingas projektas pareikalavo kantraus dvejus metus trukusio darbo. Veiklos procese taikytos ne tik trimačio spausdinimo galimybės, bet ir kompiuterinė grafika. O 3D atspausdintų detalių skaičius („Form 1+“ 3D spausdintuvu) siekia pustrečio tūkstančio.

Unikalu tai, jog filmas nėra tik primityvus būdas reprezentuoti naujausių technologijų potencialą. „Chase Me“ scenarijus – sumanus ir kūrybiškas. Istorija prasideda merginai keliaujant magišku mišku. Pasivaikščiojimu metu jos šešėlis transformuojasi į monstrą, kuris ima ją persekioti. Tai istorija apie baimių įveikimą, paverčiant jas kažkuo gražiu.

„Chase Me“ dekoracijos ir veikėjai atspausdinti pasitelkus „Formlabs“ spausdintuvą, naudojant 100 mikronų rezoliuciją. Vėliau 3D gaminiai nuspalvinti. Veikėjos dydis filmavimo metu kito. Vaizdų fiksavimui iš toli figūrėlės gamintos mažesnės – 3 centimetrų, o filmuojant iš arti naudoti 7 centimetrų kūriniai. Dekoracijos buvo spausdinamos dalimis, pavyzdžiui, daugelis medžių sukurti sujungiant net 22 skirtingus elementus.

Prancūzas Gilles-Alexandre Deschaud, kūręs inovatyvų kino kūrinį, siekė papasakoti istoriją, pasitelkus naująsias technologijas ir pripažino, jog to jam nebūtų pavykę, jeigu ne autentiškas „Form 1+“ spausdintuvas.

„Chase Me“ premjera įvyko prestižiniame „Annecy International Animation“ festivalyje, filmas taip pat bus pristatytas trumpametražio kino kategorijoje Kanų kino festivalyje.


Parengta pagal design42day.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *