Robotika.lt

Sukonstruokite robotizuotą ranką patys (Video)

Robotika.lt 22 sausio, 2015 Pramoniniai robotai Robotai pramogai

Robotizuotos rankos dažniausiai naudojamos fabrikuose, kur atlieka sunkų darbą, pavyzdžiui, iš vienos vietos į kitą perkelia sunkius daiktus ar pjausto metalą.  Tačiau jei jūs nevadovaujate pramoninei įmonei ir neturite galimybės įsigyti pramoninį robotą, už 185 dolerius galite nusipirkti konstruktorių ir savarankiškai susirinkti mini robotizuotą ranką. Ją galima pastatyti tiesiog ant stalo, komodos arba virtuvinės spintelės.

Kinų kompanija UFactory kuria nesudėtingus ir visuomenėje naudojamus įrangos komplektus. Jų dėka žmonės gali daugiau sužinoti apie elektroniką ir robotus.

uArm robotas – tai standartinės pramoninės robotizuotos mini-rankos versija. Šios roborankos pagrindas – medinės ir akrilinės detalės, išpjautos su lazeriu. Ranka valdoma mikroprocesoriumi Arduino. Į ją integruotas standartinis rezistyvinis servometrų komplektas. Keturi, prie roborankos pagrindo pritaisyti magnetai tvirtai laiko manipuliatorių ant bet kokio lygaus paviršiaus.

Ką gali daryti ši mini-robotizuota ranka? Į komplektą įeina grėbtuvas, panašus į krabo žnyples, vakuuminis čiuptuvas ir vakuuminio įsiurbimo antgalis. Galima uArm užprogramuoti taip, kad jis atliktų įvarius veiksmus, pavyzdžiui, paimtų Cocacolos buteliuką, kurio žmogus negali pasiekti ir pastatytų šalia jo rankos.

Taip pat galima sukonstruoti robotizuotą stalinę lempą arba miniatiūrinį stalinį surinkimo konvejerį.
Kas nenusimano apie programavimą, specialiai jiems yra išleista programinė įranga, kurios dėka šeimininkas gali valdyti roboranką kompiuterine pele arba išmaniuoju telefonu.

Komplektas uArm nepritaikytas tiems, kurie galvoja, kad gaus jau surinktą robotą. Pasak kompanijos darbuotojų, uArm – tai praktiškas būdas daugiau sužinoti apie robotiką, kai žmogus savarankiškai bando surinkti robotą. Šis projektas puikiai tinka bet kuriam žmogui, ir jaunam, ir senam, tam, kuris domisi technologijomis.

Kompanija žada pateikti išsamias instrukcijas ir mokomąsias programas apie tai, kaip surinkti uArm. Taip pat ji paruoš konstrukcijos failus, aparatinę ir programinę įrangą, kurią bus galima įsigyti internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=wPI_95J86uA


Parengta pagal roboting.ruFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *