Robotika.lt

Robotų įsiviešpatavimo baimė stabdo dirbtinio intelekto tobulėjimą

Robotika.lt 1 birželio, 2016 Dirbtinis intelektas

Visuomenėje vyraujanti robotų įsiviešpatavimo baimė stabdo dirbtinio intelekto tobulėjimą.

Šia, inovacijų evoliucijos atžvilgiu dramatiška, nuomone viešai pasidalijo „Microsoft Research“ direktorius Chris Bishop, teigdamas, kad  dirbtinio intelekto pranašumas yra naudingas autonominių automobilių tobulinime bei siekiant efektyvesnių gamybos procesų, tačiau visuomenė privalo pakeisti požiūrį ir į robotus nebežvelgti kaip į grėsmę.

Naujienų dienraščiui „The Guardian“ C. Bishop teigė, kad pernelyg didelis susitelkimas į negatyvius dirbtinio intelekto veiksnius nulems, jog visi teigiami aspektai ir potencialas bus atmesti kartu su neva kenksmingaisiais. Visgi, nors ir nepritardamas garsių žmonių (Stephen Hawking, Elon Musk) agitacijomis prieš dirbtinį intelektą, Chris Bishop pripažino, kad tikimybė, jog robotai „ištobulins“ žmonijai pavojingus elgesio aspektus, egzistuoja.

Tačiau komentuodamas Stephen Hawking nuomonę, teigiančią, kad robotai gali nulemti žmonijos žlugimą, C. Bishop teigė, kad tokios prognozės žvelgia pernelyg toli į ateitį. „Man sunku nuspėti technologijos lygį, kurį pasieksime per dešimt metų, o ką galima pasakyti apie tūkstantmetį? Visgi išlieku optimistiškas matydamas potencialą, kurį mums siūlo naujosios technologijos“, – spaudai sakė „Microsoft Research“ direktorius.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *