Robotizuotos parkavimo aikštelės (Video)
Automobilis jau senai laikomas reikalingiausia transporto priemone. Robototechnikos specialistai pamažu kuria automobilius, kurie veikia savarankiškai. Pavyzdžiui, taupo degalus ir suranda optimaliausią maršrutą. Jei yra robotizuoti automobiliai, tai reikia ir robotizuotų parkavimo aikštelių.
Automobilių parkavimo aikštelės jau senai yra daugelio miestų problema. Kiekvienais metais gatvėse atsiranda vis daugiau automobilių, o stovėjimo aikštelių trūksta. Vienas iš problemų sprendimų – daugiasluoksnių ir daugiaaukščių vertikalių parkavimo aikštelių statyba su automatizuotomis automobilių stovėjimo sistemomis. Tai reiškia, kad vairuotojui nereikės pačiam pastatyti automobilio į garažą – tai padarys robotas. Panašios robotizuotos aikštelės užima mažiau vietos nei įprastos parkavimo aikštelės, tačiau joms pasatyti reikia aukštos kokybės technologijų. Daugelyje didžiųjų miestų jau pastatytos tokios parkavimo aikštelės. Ir manoma, kad jų tik daugės.
Inter Continental Hotel, Deiro rajonas, Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai
Šis miestas jau senai garsėja ekstravagantiškomis technologinėmis naujovėmis. Dubajuje yra pastatyta pati didžiausi robotizuota parkavimo aikštelė pasaulyje. Joje telpa 765 automobiliai. Automatizuota sistema gali vienu metu perkelti „aukštyn-žemyn“ ir pastato aukštais iki 250 automobilių.
Automobilių parkavimo aikštelė yra visiškai automatizuota. Automobilio savininkui tereikia nusiųsti žinutę iš savo mobilaus telefono, kad visa sudėtinga robotizuotos parkavimo aikštelės sistema pradėtų veikti. Reklamų antraštės skelbia, kad pastatyti automobilį į garažą arba jį atsiimti užtrunka 15 sekundžių. Ir nors mechaninės automatizuotos konstrukcijos atrodo įspūdingai, tuo gana sunku patikėti.
Verslo centras Cube, Birmingemas, Anglija
Ši robotizuota parkavimo aikštelė įrengta 20 metrų po žeme. Specialūs liftai nuleidžia ir pakelia automobilius, o robotizuotos platformos nugabena juos į „iš anksto suplanuotas“ vietas.
Susidūrę su automobilių parkavimo aikštelėmis verslo centro, kuriame yra daugybė ofisų, viešbučių, barų ir restoranų, šeimininkai nepagailėjo 2 milijonų eurų naujos robotizuotos parkavimo aikštelės statybai. Robotizuotų liftų mechaninę dalį sukonstravo vokiečių firma Wohr, kuri laikoma viena iš lyderių šioje srityje. Automobilio savininkai gauna specialų čipą, kurio dėka gali atsiimti savo automobilį.
Mumbajus (iki 1995 m. – Bomebėjus), Indija
Mumbajus – tai didžiausias Indijos miestas. 2009 metais jame gyveno beveik 14 mln. gyventojų. Akivaizdu, kad automobilių kiekis gatvėse yra didžiulis. Todėl miesto savivaldybė nusprendė pastatyti 20-ies aukštų robotizuotą parkavimo aikštelę pietinėje miesto dalyje, kuri gali sutalpinti 240 automobilių.
Futurologinės konstrukcijos pastatas išsidėstęs 1056 kv. m. aikštėje ir turi 12 pravažiuojamų kelių automobiliams. Ši robotizuota aikštelė pradėjo veikti nuo 2010 metų. Robotai-parkuotojai valdomi magnetinės kortelės dėka. Vairuotojui tereikia įvežti mašiną į holą, kuris yra pirmame aukšte ir jau po pusės minutės ji jau bus pastatytą į jai skirtą laisvą vietą. Speciali sistema nustato, kur geriau pastatyti automobilį tuo momentu. Du liftai perkelia automobilį vertikaliai ir horizontaliai po visus dvidešimt aukštų. Pastate taip pat numatyta ir rezervinė automobilių perkėlimo sistema tuo atveju, jei pagrindinės liftai staiga sugestų.
https://www.youtube.com/watch?v=tFLxGzC6sKA
Autostadt, Bolfsburgas, Vokietija
Pavadinimas Autostadt verčiamas kaip „automobilių miestas“. Pasaulyje gerai žinomas automobilių gamintojas Volkswagen pastatė šį miestą-atrakcioną. Jame dvelkia vien tik automobilių dvasia: atrakcionai, kelio trasos, ekskursijos į gamyklą, kur galima savo akimis pamatyti kaip gimsta garsūs Volkswagen automobiliai („Volk“ – tauta, „Wagen“ – automobilis).
O virš šito „automobilių Disneilendo“ kabo du didžiuliai bokštai Car Towers. Tai robotizuota parkavimo aikštelė. Dvidešimties aukštų pastate vienu metu gali sutilpti iki 800 automobilių, kuriuos į savo vietas sukelia protingi robotai.
Jų darbo procesą vokiečiai taip pat pavertė atrakcija – kiekvienas norintysis gali pasikelti į pačią aukščiausią apžvalgos aikštelę ir stebėti kaip robotai talpina mašinas į stovėjimo aikšteles.
Rajonas VDNCH, Maskva, Rusija
Rusijos sostinėje robotizuotos parkavimo aikštelės pastatytos pagal programą „Liaudiškas garažas“. 10-16 kv. m. aikštėje gali tilpti iki 50 automobilių. Jų statymo principas labai panašus į aukščiau minėtų automobilių parkavimą: vairuotojas privažiuoja prie registracijos, jį užregistruoja, gauna elektroninę kortelę ir palieka savo „geležinį draugą“ robotams, kurie pastato jį į laisvą vietą.
Tiesa, šis malonumas ne „vargšams“ – vieno automobilio priparkavimo kaina – 1700 eurų. Tačiau jūsų automobilis stovi šiltoje ir švarioje vietoje bei apsaugotas nuo vagių, kadangi visur jį supa kameros.
Pirmoji robotizuota parkavimo aikštelė Maskvoje pasirodė 2009 metų balandžio mėnesį netoli Ostankino televizijos bokšto. Tai 8 aukštų konstrukcija 10×10 metrų dydžio.
Verslo centras Quattro Corti, Sank-Peterburgas, Rusija
Verslo centras Quattro Corti pastatytas istorinėje šiaurės sostinės dalyje. Jis pradėjo veikti 2010 metų spalį. Jame įrengta rootizuota parkavimo aikštelė, kurioje telpa 128 automobiliai. Projektas buvo specialiai sukurtas Italijoje, o statyboje panaudotos Interpark technologijos.
Sostinės greitkelis, Kijevas, Ukraina
Robotizuota parkavimo aikštelė veikia sostinės greitkelyje, 96. Penkiaaukštis pastatas gali sutalpinti 29 automobilius. Aptarnaujantis personalas – vienas operatorius. Išskyrus, žinoma, robotus, kurie atlieka visą darbą. Norėdamas atsiimti savo automobilį, vairuotojas turi prieiti prie užkardos, atžymėti asmeninę magnetinę kortelę ir robotai jam pristato automobilį per puse minutės.
Ateityje žadama pasatyti dar didesnę, 14 aukštų robotizuotą parkavimo aikštelę. Jau dabar siūloma Kijevo gyventojams nusipirkti vietas už 15-20 tūkstančių dolerių.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)