Robotika.lt

Robotizuotas transformeris Bioloid (Video)

Robotika.lt 19 gegužės, 2014 Robotai humanoidai
Robotą-transformerį Bioloid sukūrė korėjiečių kompanija Robotis. Pagrindinė Bioloid savybė – iš detalių komplekto galima surinkti kelis skirtingus robotų tipus: nuo paprasto šlagbaumo iki roboto dinozauro arba netgi humanoido. Yra keturios šio roboto modifikacijos: Beginner Kit, Comprehensive Kit, Premium Kit и Expert.

Pasirinkus pirmąjį komplektą Beginner Kit, galima sukonstruoti iki 14 skirtingų robotų konstrukcijų variantų. Visi kiti rinkiniai – iki 26 variantų. Beginner Kit robotai gali laisvai judėti 4 ašyse. Pradedančiojo rinkinys rekomenduojamas tiems žmonėms, kurie pirmą kartą susiduria su robotų konstravimu.

bioloidb 1

Antrasis rinkinys Comprehensive Kit suteikia galimybę vartotojui surinkti ne tik paprastą šlagbaumą, kuris juda 1 ašimi, bet ir vorą arba humanoidą, kurie gali judėti net 18 ašių.

Bioloid 2

Premium Kit komplektas yra brangesnis už pastarąjį modelį, kadangi skiriasi jo korpuso danga, atstumo matuoklis, dviejų ašių giroskopas, kliūčių daviklis ir kai kurie kiti svarbūs komponentai. Visos kitos detalės identiškos.

Bioloid 3

Ketvirtasis rinkinys Bioloid Expert Kit naudojamas mokslo ir tyrimų tikslais. Jame yra bevielis ryšys su kompiuteriu, belaidė kamera ir vaizdų atpažinimo biblioteka.

Bioloid 4

Priešingai nei modelis Bioloid Comprehensive Kit, Expert Kit turi: du papildomus servomechanizmus, vieną papildomą kontrolerį, bevielio ryšio modulį, belaidę kamerą, du papildomus sensorinius modulius, aliuminio dangą ir dar daugelį kitų komponentų.

Kaip ir buvo minėta, vartotojas įsigyja ne vieną robotą, o rinkinį su 26 skirtingais robotais, kurių kiekvieną galima užprogramuoti pagal atitinkamus veiksmus. Taigi prie savo robotų kolekcijos galėsite pridėti, pavyzdžiui, robotizuotą konstruktorių arba netgi transformerį.

Į Bioloid komplektą įeina servomodulių rinkinys, iš kurio galima lengvai surinkti bet kokį robotą. Servomoduliai sąveikauja tarpusavyje per interfeisą RS-485 ir perduoda duomenis į pagrindinį valdymo bloką.

Roboto smegenys – mikrokontroleris CM-5, kuris programuojamas su programine įranga Roboplus, kuri yra komplekte.

Sensorinio modulio Dynamixel AX-S1 dėka, robotas gali atpažinti garso šaltinį ir išmatuoti atstumą. Taip pat į šį modulį įeina: IrDA imtuvas, infraraudonųjų spindulių sensorius, mikrofonas.

Bioloid 5

Programinė Roboplus įranga gana paprasta. Reikia mokėti anglų kalbą, kadangi į kitas kalbas ji neišversta. Roboplus turi modulius: RoboPlus — RoboPlus Task, RoboPlus Motion ir RoboPlus Manager. Pažengę vartotojai gali naudotis tokiais moduliais kaip RobotPlus Terminal ir Dynamixel Wizard.

Bioloid 6

Taip pat yra roboto judesių 3D modeliavimas:

Bioloid 7

Šioje video medžiagoje galite pamatyti kaip reikia dirbti su programine įranga Roboplus:

Kam gi vis tik tinka robotas Bioloid?

Na, kojinių skalbti jūs jo nepriversite, tačiau pašokti robotas tikrai mokės. O tai galite įsitikinti pasižiūrėję šį linksmą filmuką:

Bioloid rinkiniai puikiai tinka robototechnikos pagrindų studijavimui, todėl juos dažnai įsigyja mokslo organizacijos ir institutai. Kainos šių komplektų nemažos, pavyzdžiui, JAV Beginner Kit kainuoja 350 dolerių. Tačiau nepamirškite, kad už šią kainą gausite ne vieną robotą, o visą rinkinį, kur galėsite surinkti net iki 14 įvairių robotų variantų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *