Robotika.lt

Robotizuotas drakonas už 60 tūkstančių dolerių

Robotika.lt 13 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai

Prieš kelis metus kūrėjas Rick‘as Chamel‘is sukūrė vieną didžiausių distanciniu būdu valdomą aparatą. Ne, tai ne lėktuvas ir ne sraigtasparnis. Tai drakonas, kuris spjaudosi ugnimi ir skrenda 112.6 km/h greičiu. Robotizuoto drakono sparnų ilgis 2,7 m. Dabar šį robotą galima įsigyti internetu http://www.hammacher.com „tik“ už 60 tūkstančių dolerių.

Roboto viduje įtaisytas miniatiūrinis variklis, kuris veikia įpylus reaktyvinių degalų arba žibalo. Degalų bako talpa 0,5 litro. To pakanka, kad robotas ore galėtų išsilaikyti maždaug 10 minučių. Po to jį reikia nutupdyti ant žemės ir vėl pripilti degalų. Žinoma, drakono skrydis trunka labai trumpai, tačiau jei jau ruošiatės pakloti nemenką sumelę už naują žaisliuką, tai greičiausiai tepalų išlaidos jums nesukels papildomų problemų.

Robotizuotas drakonas turi visus reikiamus skrydžiui komponentus: vairą, laisvatarpį, eleronus. Robotas valdomas valdymo bloko (2,4 GHz) dėka. Drakono korpusas pagamintas iš dvisluoksnio epoksidinio stiklo, karkasas – iš aukštos kokybės faneros. Šios medžiagos pasižymi lengvumu, todėl puikiai tinka tokiems robotizuotiems mechanizmams.

Dar vienas roboto privalumas – jo akys, kurios užsidega raudona spalva ir sukelia aplinkiniams siaubą. Dinozauras taip pat moka judinti galvą, o tai suteikia jam realistiškumo. Vienintelis robotizuotos mašinos trūkumas – jis spjaudosi ugnimi tik būdamas ant žemės. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, jis vis tiek vertas dėmesio robotas-drakonas.

https://www.youtube.com/watch?v=uu8A_WYbGOwFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *