Robotika.lt

Robotas-žurnalistas gavo darbą Volstryte

Robotika.lt 4 vasario, 2015 Dirbtinis intelektas

Programinė sistema, kuri iš pradžių buvo pasitelkta naujienų kūrimui, dabar rado kitą „karjeros“ galimybę. Finansų kompanijos ir JAV žvalgybos agentūros nusprendė, jog robotai pakankamai kvalifikuoti rengti ataskaitas.

Programinę rašymo sistemą, pavadinta „Quill“, išplėtojo kompanija Narrative Science. Čikagoje įsteigtai organizacijai buvo paskirta užduotis – komerciniam naudojimui pritaikyti Northwestern University išrasta technologiją, kuri skaitmeninius duomenis geba paversti į publicistinę istoriją. Netrukus Quill pradėjo rengti ne tik naujienų pranešimus apie beisbolo varžybas, tačiau ir atsakingas pajamų ataskaitas, tokioms organizacijoms kaip Forbes, įsikūrusioms žinių ir informacijos mekoje – Volstryte.

Quill karjeros sėkmė apskriejo pasaulį ir tapo naujųjų technologijų progreso įrodymu, teigiančiu, jog robotų technika ateityje gali pakeisti žmogiškąją darbo jėgą. Generalinio Narrative Science kompanijos direktoriaus nuomone, sukeltos diskusijos, nepaisant to, teigiamos ar ne, buvo it palaima, nes pritraukė visuomenės dėmesį ir paskatino verslo plėtrą. Šiuo metu Narrative Science savo unikalų darbuotoją – robotą Quill „nuomoja“ įvairioms finansų kompanijoms (T. Rowe Price, Credit Suisse, USAA ir t.t.). Vienas iš pagrindinių roboto darbų šiose organizacijose – parašyti išsamius, ilgius raportus apie investicinius fondus, finansines galimybes ir pan. Vėliau ataskaitos platinamos investuotojams bei kitiems, susijusiems asmenims.

Robotas Quill per dieną parašo milijonus žodžių. Tačiau, kad ir kokia įspūdinga yra ši naujoji technologija, programa neveikia be konkrečių skaitmeninių duomenų. Sistema atlieka statistinę analizę ieškodama panašių įvykių, remdamasi sąvokomis bei analizuodama tendencijas. Programa sukuria tam tikrą reiškinio viziją, kad galėtų pateikti tinkamus, racionalius duomenis, t.y. „rašytinį“ tekstą. Vis dėlto, anot skeptikų, nepaisant tinkamo duomenų pateikimo bei taisyklingo rašymo stiliaus, pojūtis, jog tekstas nėra sukurtas žmogaus – išlieka.

Modernus robotas turi įdiegtas rašymo taisykles, kuriomis pasikliauna sudarydamas sakinius, paragrafus ir t.t. Quill taip pat gali pasirinkti reikiamą teksto toną, pvz., sukurti pozityvų rinkodaros straipsnį arba, priešingai, išsamiai išdėstyti negatyvius tam tikros situacijos aspektus.

Narrative Science nepateikia išsamių techninių duomenų kaip robotas atlieka savo darbą. Tačiau bendradarbiaujanti profesorė Michael White atskleidžia, kad ši įmantri programinė įranga skiriasi nuo tų, kurios buvo pristatytos anksčiau.

Kitos kompanijos, tokios kaip Arria bei OnlyBoth, taip pat siekia sukurti programinę sistemą, gebančia tinkamai rengti straipsnius. Pastaroji, neseniai susikūrusi, organizacija pirmąjį savo robotą-tekstų kūrėją planuoja pristatyti šių metų eigoje.


Parengta pagal technologyreview.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *