Robotika.lt

Robotas, žinantis kaip sutaupyti šilumą jūsų namuose

Robotika.lt 14 lapkričio, 2013 Namų robotai
Robotai-pagalbininkai atlieka daugelį funkcijų, pavyzdžiui, Roomba kuo puikiausiai išvalo namų grindis ir kilimus, o PR2 kruopščiai sulanksto skalbinius ir atneša iš šaldytuvo šalto gėrimo. Taip pat prie robotizuotų pagalbininkų priskiriami robotai, skirti pramogoms, bei botai, bendraujantys su žmonėmis. Tačiau prie šių robotų kompanijos netrukus gali prisidėti naujas personažas. Tai robotas Hagent, kuris rūpinsis šiluma jūsų namuose.

Šis prietaisas nuo šildytuvų skiriasi tuo, kad savarankiškai negeneruoja šilumos. Jis susiranda pačią šilčiausią vietą patalpoje, joje sušyla ir važiuoja šildyti vėsesnių vietų.

Robotas taupantis šilumą

Kad būtų paprasčiau, įsivaizduokite autonominį šildytuvą, kuris sensorių dėka važinėja iš patalpos į patalpą ir ieško šilumos šaltinių. Pavyzdžiui, virtuvėje įjungta orkaitė, svetainėje dega židinys arba visa šeima susirenka viename iš kambarių, kuriame šilčiau nei kitose patalpose. Nespėjus apsidairyti Hagent jau šalia. Tokiose vietose jis būna tol, kol sušyla. Vėliau, kai žmogus eina į miegamąjį, kuris buvo tuščias, robotas Hagent seka paskui jį. Robotizuotas įrenginys pradeda šildyti kambarį, kol jame tampa šilta ir jauku. Sutikite, kad tai labai protingas ir racionalus šilumos ir energijos sunaudojimas.

Robotas, žinantis kaip sutaupyti šilumą

Kurdami robotą, kūrėjai panaudojo medžiagą, kuri pasižymi įdomiomis savybėmis. Tai tam tikra medžiaga lengvai pereinanti iš vienos būsenos į kitą. Ji kaupia energiją, o po to ją atiduoda pavirsdama iš kietos būsenos ir skystą, arba atvirkščiai.
Toks robotas pravers įvairiose buitinėse situacijose. Pavyzdžiui dažnai pasitaiko atvejų, kad žmogus pasidaro arbatos ir dėl kažkokios priežasties pamiršta ją išgerti. Kai prisimena, arbata jau būna atvėsusi. Hagent padės palaikyti arbatą šiltą. Tereikia ant roboto pastatyti puodelį karštos arbatos arba kavos ir neskubant mėgautis gėrimu.

Robotas, žinantis kaip sutaupyti šilumą jūsų namuose

Idėja sukurti robotą Hagent kilo vokiečių specialistams Andrea’ui Meinhardt’ui ir Daniel’iui Abendroth’ui. Kol kas robotas yra kūrimo stadijoje. Tačiau reikia tikėtis, kad mokslininkai realizuos savo idėją ir šis pagalbininkas greitai pasieks ir mūsų namus.

2011 metais Paryžiaus dekoratyvinių kūrinių muziejuje Les Arts Décoratifs mokslininkai su pasididžiavimu pademonstravo savo roboto Hagent prototipą. O tarptautiniame dizainerių konkurse Prix Émile Hermès jų projektas užėmė antrą vietą.

Hagent – tikras atradimas šaltuoju metų laiku. Ypač žmonėms gyvenantiems šiauriniuose kraštuose, kurie kenčia nuo nuožmių šalčių ir jiems ne pro šalį turėti tokį robotizuotą šilumos šaltinį.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *