Robotas, žinantis kaip sutaupyti šilumą jūsų namuose
Šis prietaisas nuo šildytuvų skiriasi tuo, kad savarankiškai negeneruoja šilumos. Jis susiranda pačią šilčiausią vietą patalpoje, joje sušyla ir važiuoja šildyti vėsesnių vietų.
Kad būtų paprasčiau, įsivaizduokite autonominį šildytuvą, kuris sensorių dėka važinėja iš patalpos į patalpą ir ieško šilumos šaltinių. Pavyzdžiui, virtuvėje įjungta orkaitė, svetainėje dega židinys arba visa šeima susirenka viename iš kambarių, kuriame šilčiau nei kitose patalpose. Nespėjus apsidairyti Hagent jau šalia. Tokiose vietose jis būna tol, kol sušyla. Vėliau, kai žmogus eina į miegamąjį, kuris buvo tuščias, robotas Hagent seka paskui jį. Robotizuotas įrenginys pradeda šildyti kambarį, kol jame tampa šilta ir jauku. Sutikite, kad tai labai protingas ir racionalus šilumos ir energijos sunaudojimas.
Kurdami robotą, kūrėjai panaudojo medžiagą, kuri pasižymi įdomiomis savybėmis. Tai tam tikra medžiaga lengvai pereinanti iš vienos būsenos į kitą. Ji kaupia energiją, o po to ją atiduoda pavirsdama iš kietos būsenos ir skystą, arba atvirkščiai.
Toks robotas pravers įvairiose buitinėse situacijose. Pavyzdžiui dažnai pasitaiko atvejų, kad žmogus pasidaro arbatos ir dėl kažkokios priežasties pamiršta ją išgerti. Kai prisimena, arbata jau būna atvėsusi. Hagent padės palaikyti arbatą šiltą. Tereikia ant roboto pastatyti puodelį karštos arbatos arba kavos ir neskubant mėgautis gėrimu.
Idėja sukurti robotą Hagent kilo vokiečių specialistams Andrea’ui Meinhardt’ui ir Daniel’iui Abendroth’ui. Kol kas robotas yra kūrimo stadijoje. Tačiau reikia tikėtis, kad mokslininkai realizuos savo idėją ir šis pagalbininkas greitai pasieks ir mūsų namus.
2011 metais Paryžiaus dekoratyvinių kūrinių muziejuje Les Arts Décoratifs mokslininkai su pasididžiavimu pademonstravo savo roboto Hagent prototipą. O tarptautiniame dizainerių konkurse Prix Émile Hermès jų projektas užėmė antrą vietą.
Hagent – tikras atradimas šaltuoju metų laiku. Ypač žmonėms gyvenantiems šiauriniuose kraštuose, kurie kenčia nuo nuožmių šalčių ir jiems ne pro šalį turėti tokį robotizuotą šilumos šaltinį.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)