Robotika.lt

Robotas „DarwinBot” prižiūrės jūsų naminį augintinį

Robotika.lt 26 birželio, 2013 Namų robotai
Daugelis šeimininkų labai pergyvena, kai savo augintinį reikia palikti vieną namuose. Be to, grįžę namo, šeimininkai dažnai randa sugadintus baldus, apgraužtus batus, sudraskytus tapetus ir t.t. Kodėl augintinis taip elgiasi? Tiesiog jam būna liūdna vienam namuose, todėl jis ir suranda sau užsiėmimą. Tik dažniausiai netinkamą…

Tačiau šią problemą greitai bus galima išspręsti. Amerikiečių inžinierius Džordon’as Korea sukūrė robotą, kuris linksmins jūsų šunį, kol jūs būsite darbe.

Kompanijos „Microsoft” darbuotojas savo kūrinį pavadino „DarwinBot” – savo šuns garbei, kuriam ir sukūrė šį robotą.

Šiame projekte panaudotos naujos „Microsoft Robotics Developer Studio” technologijos. Robotas surinktas iš detalių rinkinio „Parallax” ir valdomas „Xbox 360” konsolės pagalba.

Robotas DarwinBot prižiūrės jūsų naminį augintinį. 1jpg

„DarwinBot” yra įtaisytas nešiojamas kompiuteris, audio davikliai ir videokamera. Jų dėka šeimininkas gali matyti savo šunį ir su juo kalbėtis. O šuo, girdėdamas savo šeimininko balsą, sklindantį iš kompiuterio ekrano, nebesijaučia toks vienišas.

Šuo ne tik nesijaus vienišas, bet ir nenuobodžiaus. Į „DarwinBot” yra įtaisytas mechanizmas, iš kurio šaudomi kamuoliukai. O tokie žaidimai labai patinka šunims. Be to, robotas aprūpintas skanėstais, kuriais paskatina šunį.

Tiesa, kol kas robotas „DarwinBot” neautonominis. Ir linksminti savo augintinį Džordon’as Korea turi pats, tai reiškia, nuotoliniu būdu. Norint valdyti robotą, reikia visada būti prisijungus prie interneto. Tačiau, inžinierius įsitikinęs, kad greitai jis galės modifikuoti savo mechaninį pagalbininką. Artimiausiu metu jis planuoja užprogramuoti mašiną taip, kad ji savarankiškai galėtų vykdyti kai kurias operacijas.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *