Robotika.lt

Kartoninis dronas – vienkartiniams prekių pristatymams

Robotika.lt 27 vasario, 2017 Dronai

Kol prekes pristatančių dronų ateitis dar nelabai aiški, DARPA pristato vienkartinius robotus, kurie gali pasirūpinti siuntiniais, kai jų reikia labai greitai. Pavyzdžiui, į nelaimės vietas, rašo spectrum.ieee.org.

Labai pigūs DARPA dronai sukurti vienam pristatymui. Naujasis APSARA dronas pagamintas beveik vien iš kartono ir lipnios juostos. Jų dydis – beveik vienas metras. APSARA dronai neturi propelerių, jie sukurti taip, kad būtų išmetami iš orlaivių, o tada patys nuskrietų į reikiamas vietas, naudodami įprastą navigacinę įrangą.

APSARA gali nuskrieti apie 150 km ir nusileisti vietoje su 10 metrų paklaida. Dronai gali pristatyti siuntinius, kurie sveria iki vieno kilogramo.

Tiesa, kol kas tik sunyksta tik kartoninis drono karkasas, o viduje esanti navigacinė įranga – ne. Tačiau DARPA finansuoja programą „Vanishing Programmable Resources“(VAPR), kurios tikslas sukurti ir vienkartinę įrangą.

Pirkėjai, užsisakę APSARA, anot kūrėjų, jį sukonstruos per maždaug 30 min. „Jis – kaip IKEA pirkinys. Jums reikės išimti droną ir patiems išlankstyti prieš tai gamintojų lazeriu supjaustytas drono dalis“, – sako vienas iš APSARA kūrėjų Mikellas Tayloras.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *