Robotika.lt

Karinių dronų auginimas cheminiuose tirpaluose (Video)

Technologijos.lt 18 spalio, 2016 Dronai Karinė robotika

Jei manėte, kad karinės skraidyklės jau yra pakankamai pažengusios, pažvelkite į šiuos dronus, kuriuos inžinieriai chemiškai „išaugins“ milžiniškose voniose.

Taip, jūs perskaitėte teisingai. JK gynybos kompanija „BAE Systems“ paskelbė, kad planuoja išvystyti technologiją, kuri pati kurs dronus specialiose baseinuose, pripildytuose tam tikrų cheminių medžiagų. Bendrovė teigia, kad tai bus tarsi 3D spausdinimas, bet molekuliniu lygmeniu.

„Mokslininkai ir inžinieriai prognozuoja, jog dar per šį šimtmetį specifinėms karinėms operacijoms atlikti, bus naudojami maži nepilotuojami orlaiviai (UAV), užauginti laboratorijose. Tai labai paspartins gamybos procesus“, – teigė „BAE Systems“ atstovas.

„Chemputer“ pavadinta mašina cheminiuose baseinuose leistų auginti pilnai sukomplektuotus dronus, įskaitant vidaus elektronikos įrenginius ir kitus reikalingus komponentus. Daugiau detalių „BAE Systems“ vis dar neatskleidė.

„Karinių ir civilinių orlaivių pasaulis nuolat kinta, todėl dirbti su mokslininkų bei inžinierių komanda mūsų įmonei yra labai įdomu. Mes kuriame unikalias technologijas, kurios ateityje spręs karinių grėsmių problemas“, – teigia „BAE Systems” mokslinis bendradarbis, profesorius Nikas Colosimo.

Žemiau pateiktame vaizdo įraše galite pasižiūrėti, kaip kompanija įsivaizduoja šią koncepciją:


technologijos.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *