Robotika.lt

Kariai bus skenuojami pasitelkus 3D technologiją (Video)

Robotika.lt 17 kovo, 2015 Karinė robotika

Niujorke įsikūrusi kompanija „Body Labs“ atskleidė modernaus projekto, susijusio su JAV armijos pajėgomis, detales. Dvejus metus truksiančio bendradarbiavimo metu įmonė pateiks trimačius karių modelius bei įrankius jų animavimui.

Šio inovatyvaus projekto tikslas yra suprojektuoti efektyvesnę ir mažesnių sąnaudų reikalaujančią karinę ekipiruotę, beje, neperšaunamų liemenių tobulinimas kūrėjams tapo prioritetu. Siekiant įgyvendinti sumanymą, armijos informacijos bazėje esantys dvylikos tūkstančių karių fiziniai duomenys buvo konvertuoti į konkrečius 3-D modelius (kūrėjų apibūdintus „avatarais“), kuriuos ateityje Pentagonas galės pasitelkti tikslesnei amunicijos produkcijai. Kitaip tariant, šis unikalus metodas suteiks galimybę gaminti ekipuotę, atsižvelgiant į esminius karių kūno skirtumus, tokiu būdu užtikrinant ne tik didesnį produktyvumą, bet net ir efektyvesnį kario saugumą.

Ketinimas kurti labiau personalizuotą karinę aprangą, neperšaunamas liemenes ir t.t. taip pat verčia numanyti, kad projektas bus palankus karininkėms, kurios iki šiol yra priverstos dėvėti vyrišką karinę uniformą. „Pagalvokite apie geometriją. Jei uždėsite labai sunkius, kietus šarvus vyrui – vienaip ar kitaip jie tiks. Bet moteris, turinti C dydžio krūtinę, užsidėjusi tokia liemenę arba jaus itin didelį diskomfortą, arba tiesiog negalės jos užsidėti,“ – spaudai teigia kompanijos generalinis vadovas ir bendraautorius William O’Farrell. „Body Labs“ steigėjas žiniasklaidai atskleidė, jog būtent dėl siekio sukurti moterims geriau tinkančią ekipiruotę, beveik puse visų pasirinktų „kūnų pavyzdžių“ sudaro moterų duomenys.

Nepaisant to, jog W. O’Farrell negali nei patvirtinti, nei paneigti kariuomenės planų šio projekto atžvilgiu, jo manymu, ateityje visi armijos naujokai, praėję bazinius mokymus, turėtų būti skenuojami, siekiant išanalizuoti jų fizinius duomenis, kad būtų suteikta efektyviai tinkanti ekipiruotė. Žinoma, tai nereiškia, jog kariuomenė masiškai kurs individualius įvairaus dydžio 3-D uniformų modelius, tačiau pusiausvyros paieška, tarp pasirinkimo galimybės ir kūrimo sąnaudų, yra svarstytina. „Kiek skirtingų dydžių reikia sukurti, kad jų tinkamumas apimtų visą žmonijos populiaciją? Štai koks turi būti pirmas klausimas. Tuomet galite mūsų paklausti, ar mes mažinsime siūlomų dydžių kiekį, o gal, pavyzdžiui, puse colio, didinsime bendrą apimtį.“ – įžvalgomis dalinasi W. O’Farrell, kalbėdamas apie numanomą pusiausvyros, tarp pasirinkimo galimybių ir gamybinių sąnaudų, paiešką.

Tikėtina, kad „Body Labs“ ir JAV armijos vykdomas projektas taps svarbiu žingsniu individualizuotos ekipiruotės kūrime. Akivaizdu, jog tikslingesnis uniformos, neperšaunamos liemenės ir t.t. pritaikymas prie kario kūno garantuotų net tik produktyvesnį judėjimą bet taip pat užtikrintų didesnę apsaugą.

https://www.youtube.com/watch?v=bINAzpF09ww


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *