Robotika.lt

Da Vinci robotas paspartina atsigavimą po operacijų

Robotika.lt 14 vasario, 2015 Robotai medicinoje

JAV Kanzaso valstijos Vičitos miesto gyventojas Leonas Smithermanas po ką tik atliktos gaubtinės žarnos vėžio chirurginės operacijos sveiksta namuose.

Viena iš priežasčių, kodėl Leonas taip greitai išrašytas iš ligoninės, tai, jog chirurgai panaudojo naująją Da Vinci robotinę technologiją. Da Vinci robotas leidžia chirurgams taupyti laiką, išvengti komplikuotų procedūrų ir paspartinti atsigavimo po operacijos laiką. Ši technologija leidžia po ankščiau itin sudėtingomis laikytų operacijų išrašyti pacientus namo vos po kelių dienų.

Vyriausiosioji Vičitos Via Christi ligoninės slaugytoja Kerri Blain teigė, jog gydytojai, tai tarsi vaikai saldainių parduotuvėje, kada imama kalbėti apie naująsias technologijas. Jie jas dievina, o taip pat jos suteikia naudos jų pacientams.

Histerektomija, tulžies pūslės pašalinimas, išvaržų taisymas, gaubtinės žarnos rezekcija – tai tik keletas procedūrų, kurias galima atlikti efektyviau su šiuo robotu.

Blain teigimu, roboto dėka, dabar galima pasirūpinti fenomenaliai didesniu pacientų skaičiumi.

Daug kas mano, jog pats robotas atlieka operacijas, tačiau iš tiesų tai vis dar daro chirurgai. Nors gal būt jie nestovi šalia, tačiau kontroliuoja roboto instrumentus savo rankomis nuotolinės konsolės pagalba. Paciento vaizdą fiksuoja prie roboto pritaisyta HD kamera.

Su robotu chirurgas vienu metu gali valdyti daugybę instrumentų, taip pat robotinei operacijai reikia kelių nedidelių pjūvių vietoj vieno didelio. Kas kažkada buvo laikoma lemtinga ir didele procedūra, dabar, dėka šios mašinos, yra neįtikėtinai supaprastinta.

Blain teigimu, šį naujoji technologija leidžia pacientams atlikti tokias pačias operacijas, kokias jiems gydytojai galėjo atlikti prieš 5 metus, tačiau dabar tai daroma mažiau invaziniu būdu, o atsigavimo laikas gerokai trumpesnis.

Roboto panaudojimas net 9 kartus sumažina paciento prarandamo kraujo kiekį, palyginus su įprastine chirurgija. Taip pat 3 kartus sutrumpėja hospitalizacijos laikas.


Parengta pagal ksn.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *