Robotika.lt

Amazon ruošiasi Jungtinės Karalystės oro robotų bandymams

Robotika.lt 29 lapkričio, 2014 Dronai

„Amazon“ ruošiasi oro robotų bandymams, bet komerciniam šių robotų panaudojimui vis dar reikalingos įstatymų pataisos.

Internetinės mažmeninės prekybos milžinė „Amazon“, nepaisant to, jog susiduria su aviacijos priemonių apribojimais bei nepalankiomis taisyklėmis, renka komandą, padėsiančią atlikti „Amazon Prime Air“ oro robotų bandymus Didžiojoje Britanijoje.

Virtualioje erdvėje pasirodę darbo skelbimai nurodė, jog siūlomas darbas skrydžių vykdymo inžinieriams, kurie turės atlikti saugos stebėtojų pareigas bandomųjų skrydžių metu. Taip pat kompanija ieško mokslinių tyrimų specialisto ir projektų vadovo. Visų pareigų darbo vieta – Kembridžas.

Jungtinėse Amerikos Valstijose organizacija „Amazon“ siekia gauti Federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą skraidančių robotų bandymams viešoje oro erdvėje, tačiau šiuo metu, kaip žinoma, FAA draudžia komercinių oro robotų bandymus, nes, anot aviacijos administracijos, jie yra pavojingi. Pareiškimai apie oro robotų keliamą grėsmę piktina ne tik „Amazon“ bet ir „Google“, kuri taip pat siekia draudimo panaikinimo JAV ir aviacinių robotų bandymus pastaruoju metu atlieka Australijoje.

Didžiojoje Britanijoje „Amazon“ turėtų pasiruošti susidurti su kitais įstatymais, o tiksliau – Civilinės aviacijos administracijos (CAA) taisyklėmis, kurios taip pat draudžia nepilotuojamų oro mechanizmų panaudojimą viešoje erdvėje. CAA atstovas spaudai viešame pranešime teigė, kad kompanijos „Amazon“ bandymai galėtų vykti gavus specialų leidimą, absoliučiai uždaroje erdvėje, kur nėra tikimybės „sutikti“ kitų aviacijos objektų.

Kompanija tikisi, kad situacija pasikeis sukūrus efektyvius sensorius, gebančius numatyti kitus, erdvėje esančius, lėktuvus bei oro objektus. Numatant saugių bandymų galimybę, galbūt oro robotų skrydžių bandymai galės įvykti lauke.


Parengta pagal gigaom.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *