Robotika.lt

10 labiausiai nereikalingų robotų (Video)

Robotika.lt 19 rugsėjo, 2013 Namų robotai Robotai humanoidai Robotai pramogai
Kiekvienais metais robotų kūrėjai į rinką paleidžia ne vieną naują mašiną, kurios stengiasi palengvinti mūsų gyvenimą. Kai kurie robotai yra tikrai naudingi, pavyzdžiui: tiria kosmosą, padeda kritiškose situacijose, apsaugoja vaikus ir t.t.. Tačiau, šitame straipsnyje bus trumai apžvelgiamos mašinos, kurios greičiausiai buvo sukurtos tiesiog pajuokauti. Žinoma, kai kurie iš šių robotų buvo daromi tikintis, kad ateityje jie sugebės palengvinti žmonių gyvenimą, tačiau šiandien jie yra tiesiog bereikšmiai prototipai.

Nuotolinio valdymo riedlentė

Ši riedlentė-robotas, buvo sukurta Japonų mokslininkų, žmonėms, kurie yra per tingūs vaikščioti per biurą. Turbūt būtų visai linksma pertraukos metu palenktyniauti nuo vieno ofiso kampo iki kito, tačiau ties šiuo aspektu roboto privalumai ir pasibaigia. Riedlentė gali išvystyti greitį iki 10 km/h ir atlaiko svorį iki 80 kg.

Nuotolinio valdymo riedlentė

Robotas, kuris sulanksto Jūsų skalbinius

Skalbinių lankstymas? Rimtai? Tokiais tempais, greitu metu pasirodys ir sofa, kuri pati žiūri visą dieną televizorių, valgo traškučius ir padidina mūsų pilvo apimtį. Ir dar, ši mašina savo darbą atlieka taip lėtai, kad Jūs turbūt patys norėsite sulankstyti savo drabužius vietoje jo. Žiūrint šį vaizdo įrašą.

LEGO robotas su mobiliuoju telefonu, valdomas Twitter pagalba

Šis robotas buvo sukurtais juokais. Jis negali atlikti jokių reikšmingu funkcijų, išskyrus fotografavimą. Rašykite nurodymus per socialinį tinklapį Twitter ir mašina elgsis atitinkamai. Žinoma, tai yra linksma ir įtraukianti veikla, bet tenka pripažinti- bereikšmė.

Robotai futbolininkai

Pirmą kartą šie robotai buvo pristatyti CeBit parodoje Vokietijos mieste Hanoveryje 2010 metais. Futbolą jie žaidė keturiese, tačiau išskyrus spalvų ir linijų atpažinimo, robotai daugiau nieko naudingo neatlieka. Mašinos buvo sukurtos, kad pademonstruoti technologiją, kurios pagalba galima būtų padėti žmonėms su psichiniais sutrikimais. Net jeigu ši funkcija gali būti naudinga, robotai išliks nelabai efektyvūs. Kodėl gi mokslininkai negali iš karto sukurti roboto, kuris padės žmonėms su negalia?

Robotai futbolininkai

Natūralaus dydžio robotai, kurie pavaizduoja tikrą šeimininko kopiją

Tai yra dar vienas kūrinys skirtas linksminimui ir žinoma, jis buvo pagamintas Japonijoje. Jeigu Jūs esate vienišas ir turite nereikalingus 225 tūkstančius dolerių savo sąskaitoje galite įsigyti šį robotą, kuriuo jau buvo prekiaujama Japonijoje prieš kelis metus. Ir nors mašinos yra sukurtos, kad atrodyti kaip jų savininkai, tačiau jos išlieka gana gąsdinančios. Manau, kad jas geriau būtų panaudoti siaubo filmuose.

Natūralaus dydžio robotai, kurie pavaizduoja tikrą šeimininko kopiją

Robotas, kuris išmaniojo telefono pagalba į vietas sudėlioja Rubiko kubą

Labiausiai stulbinantis šio roboto faktas yra tas, kad jis sudėliojo kubą per 24 sekundes. Tai reiškia, kad ši mašina gali padėti žmonėms, kuriems sunkiai sekasi išspręsti galvosūkius kaip puzlė. Telefonas čia naudojamas filmuojant galvosūkio išsprendimą, kas iš dalies įtraukia, tačiau jei Jūs jau esate sudėlioję Rubiko kubą, šio roboto Jums neprireiks.

Robotas, kuris išmaniojo telefono pagalba į vietas sudėlioja Rubiko kubą

Robotas-telefonas, kuris sugeba pamėgdžioti žmogaus emocijas ir gestus

Dar viena mašina, kuri jungiasi prie mobiliojo telefono ir yra pagaminta linksminimui. Kai kažkas skambina į Jūsų telefoną, kuris yra prijungtas prie šio roboto, jis tiesiog pradeda šokti ir vaizduoti skirtingus veidus iš telefono ekrano. Ir viskas…

Robotas-telefonas, kuris sugeba pamėgdžioti žmogaus emocijas ir gestus

Žmogaus dydžio robotas

Tai yra mašina, kurios ūgis atitinka vidutinio žmogaus. Tai turbūt skamba įdomiai ir JAV mokslininkai kūrė šį robotą žvelgdami į ateitį, kai mašinos taps pilnaverte mūsų visuomenės dalimi, tačiau šiandien tai yra tiesiog nereikalingas plieno gabalas, o juo amerikiečiai veikiausiai norėjo parodyt japonams, kad ir jie sugeba kurti žmogaus dydžio robotus.

Žmogaus dydžio robotas

Roboto ranka, kuri padeda jausti internetinio pokalbio partnerį

Ši ranka, kuri yra sukurta kinų mokslininkų, žmogui padeda pajusti vienas kito ranka internetinio pokalbio metu, lyg dabar sveikiniesi realybėje. Iš tiesu, tai skamba įdomiai ir ateityje gali būti išnaudojama labai naudingai. Šitame įrenginyje yra kažkas kas pritraukia kiekvieno dėmesį, bet ilgia pagalvojus tampa aišku , kad didelės naudos robotas-ranka negali suteikti. Bent jau kol kas.

Roboto ranka, kuri padeda jausti internetinio pokalbio partnerį

Robotai-dėžės

Šios mašinos veikia sensorių pakalba, kurie nustato kur kitą žingsnį dės žmogus ir į atsiranda toje vietoje kaip tik prieš kojos padėjimą. Patys japonai, kurie sukūrė šį robotą, sako, kad dabar nėra jo normalaus panaudojimo, tačiau jie tiki, kad ateityje galima bus pagaminti įrenginius, kurie šios technologijos pagalba suteiks naudą žmonėms.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *